İsrail'in Gazze'ye saldırısı 19. gününe girerken, bugün Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine füze saldırısı yapıldı.

İsrail Gazze Şeridi'ne saldırı başlattıktan sonra Lübnan'dan İsrail'ye yapılan bu ikinci füze saldırı oluyor. Daha önceki saldırıyı Hizbullah üstlenmemişti. Lübnan hükümeti de füze saldırısını Filistinli küçük grupların gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

ÜÇ PATLAMA SESİ DUYULDU

İsrailli yetkililer saldırıda yaralanan olup olmadığını henüz bilmediklerini ama İsrail'in kuzeyinde üç patlama sesi geldiğini açıkladı.

İSRAİL FÜZE İLE KARŞILIK VERDİ

AFP haber ajansı da Lübnanlı bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberinde İsrail'in Lübnan'daki füze saldırısına karşılık verdiğini ve Lübnan'ın Habaniyeh bölgesine iki ya da üç füze attığını söyledi.

DÜN 40 FİLİSTİNLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsrail'in karadan, havadan ve denizden vurduğu Gazze'de ölenlerin sayısının 940'ı geçti. Filistinli hastane kaynakları, dün bölgede 42 kişinin daha öldüğünü belirterek, yarısı sivil olmak üzere savaşta ölenlerin sayısının 940'ı geçtiğini söyledi.

İSRAİL GAZZE BELEDİYE BİNASINI VURDU

İsrail savaş uçağının attığı füze Gazze belediye binasına isabet etti. Görgü tanıkları birkaç yıl önce mahkeme binası olarak kullanılan 1910 tarihli yapının saldırıda yıkıldığını, etrafındaki bazı dükkanların ağır zarar gördüğünü ifade etti. Gazze Şeridi'nden dün İsrail'e 15 roket ve havan saldırısı düzenlendiği, ancak saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

ŞİMDİYE KADAR 13 İSRAİLLİ ÖLDÜ

İsrail ordusu ise, dünkü çatışmalarda, biri Gazze'de bir evi ararken bomba patlaması sonucu olmak üzere, 3 askerinin yaralandığını duyurdu.

. . .

Kaynak: hurriyet.com.tr