"Savaş Bittiğinde Tüm Dengeler Değişecek"
Yüzlerce Filistinliyi katleden İsrailli lider Livni, hayallerine çok uzak... Gazze ise özgür yarınlarının bedelini ödüyor...
16 Ocak 2009 / 12:45

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, Gazze'ye karşı başlatılan savaşın bitmesinden sonra tüm dengelerin değişeceğini, Gazze'nin şeref, onur ve izzet sahibi olduğunu, asla düşman karşısında boyun eğmeyeceğini söyledi.

Suriye'nin başkenti Şam'da dün düzenlediği basın açıklamasında Meşal, Gazze'deki son gelişmelere açıklık getirerek İzzetli Gazze'nin düşmanın burnunu yerlere sürteceğini belirterek “Gazze, tarihi yeniden yazacak. Savaş öncesi ile sonrası Gazze çok farklı olacak” dedi.

Hatırlanacağı üzere İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni de savaşa başlamadan bir gün önce Kahire'de düzenlediği basın açıklamasında Gazze'deki durumun değişeceği tehdidinde bulunmuştu.

Böylece Meşal, Livni'nin sözlerini doğrulamış oldu. Her iki lider de Gazze'de değişikliklerin olacağını düşünüyor. Kimin lehinde olacağı meselesine gelince, şuana kadarki tüm işaretler Gazze'nin menfaatine değişimin olacağını gösteriyor.

Livni, füzelerin fırlatılmasının önüne geçileceğini, Hamas'ın tasfiye edileceğini, Gazze'deki dengelerin değişeceğini ilan etmişti. Savaşın 21. günündeyiz ve Livni hayallerine çok uzak…

Filistinli liderlerin de bir çok kez vurguladığı gibi, binalar yerle bir edildi, bebekler katledildi. Fakat bu hezimetin delili değildir. Yıkılan binalar, bebeklerden akan kanlar heder olmayacak, insanlığın düşmanlarına karşı yeni zaferleri getirecek.

Hamas lideri Meşal, Gazze'de yaşanan izzetli tablodan ötürü mutlu iken, akan kan ve yaşanan acılardan ötürü de hüzünlü olduklarını bildirdi.

“Allah Bizimledir. Savunduğumuz dava, haktır. Çünkü biz zulme uğradık. Savaşmaya mecbur bırakıldık” diyen Meşal, Gazze halkının geleceğinin parlak olduğundan şüphelerinin olmadığını söyledi.

isra haber kaynak; Haber Editör