İşgal Bitmedikçe Ortadoğu'da Barış Olmayacak!
Filistin başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının elde ettiği zaferin ilahi ve insani olduğunu belirtti.
19 Ocak 2009 / 00:32

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, bugün akşam Gazze'de düzenlediği basın açıklamasında Filistinliler arasında iç barışın başlatılması çağrısında bulundu, birliğin sağlanması için düşmana karşı elde edilen zaferden istifade edilmesi gerektiğini savundu.

Filistin halkının İsrail'e karşı kazandığı zaferin insani ve ilahi olduğunu belirten Heniyye, zaferin sadece bir gruba ait olmadığını vurguladı, zaferin Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne kavuşması açısından stratejik öneme sahip olduğunu belirtti.

İsrail'in saldırılarında zarar görenlere kısa bir süre sonra gerekli yardımın ulaştırılacağını ifade eden Heniyye, İsrailli liderlerin uluslararası mahkemede yargılanması çağrısında bulundu.

Heniyye ayrıca, Venezuella, Bolivya, Katar ve Moritanya'nın İsrail ile ilişkilerini kesmelerini takdirle karşıladığını söyledi.

Ortadoğu'daki barışın, Filistin topraklarındaki işgalin sona ermesi, esirlerin serbest bırakılması ve mültecilerin topraklarına dönmesiyle mümkün olacağını belirten Heniyye, Gazze'den desteğini esirgemeyen Türkiye ve diğer ülkelere teşekkür etti.

isra haber. kaynak; Haber Editör