Blackberry One listesine kimler girecek
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Blackberry’sini kullanma iznini "şartlı" olarak alan ABD Başkanı Barack Obama, sadece yakın arkadaşları ve birkaç üst düzey yetkili ile görüşmek için cihazı kullanabilecek.

Güvenlik nedeniyle çok az sayıda insan, bu cep telefonu ve eposta cihazından Obama’ya doğrudan ulaşabilecek. Obama, "Savaşı kazandım, ama cihaz henüz çalışmıyor" dedi. Önceki başkanlar George W. Bush ve Bill Clinton, görev süreleri boyunca eposta kullanmamıştı.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Robert Gibbs, "Az sayıda üst düzey yetkili ve Başkan’ın bazı kişisel dostlarının" listede yer aldığını açıkladı. Obama’nın eşi Michelle, kızları, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Beyaz Saray Genel Sekreteri Rahm Emanul, danışmanları David Axelrod ve Reggie Love bunlardan bazıları. Seçim kampanyası sırasında "Obama ile mesajlaşıyoruz" diyen oyuncu Scarlett Johansson’ın listeye alınıp alınmadığı ise henüz bilinmiyor.
hurriyet