Kreşte katliam
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Belçika’nın Flaman kesiminde yüzünü siyah beyaz boyamış kimliği meçhul bıçaklı bir kişi, bir kreşe girerek 3’ü çocuk 4 kişiyi öldürdü.

Dendermonde Sint Gillis Bölgesi’nde dün sabah meydana gelen korkunç olayda, yüzü beyaz, göz çevresi siyaha boyalı kişi önce bir eczaneyi soyma girişiminde bulundu, ancak başarılı olamadı. Daha sonra kreşe giren gözü dönmüş katil, 3 çocukla bir kadın görevliyi bıçaklayarak öldürdü. Savcının verdiği bilgiye göre, 30 yaşlarındaki saldırgan önce kreşin zilini çaldı. Görevliler kapıyı açtıktan sonra üst kata koşup çocukları bıçaklamaya başladı. Savcı, olayda 11 çocuk ile iki kadın görevlinin de yaralandığını bildirdi.

Kreşte olay sırasında 3 ile 6 yaşları arasında 18 çocuk bulunuyordu. Kan gölüne dönen kreşte yaşanan büyük panik ve kaosun ardından olay yerine gelen polis, bisiklete binerek kaçmaya çalışan saldırganı yakaladı. Medyada katilin yakınlardaki bir psikiyatri hastanesinden kaçtığı haberleri yer alırken savcılık, katilin kimliğinin soruşturma aşamasında gizli tutulacağını duyurdu. Olay yerine gelen İçişleri Bakanı Guido De Padt, "Yaşananlar hepimizi dehşete düşürdü. Anne ve babalar şok geçiriyor" diye konuştu.
hurriyet