Yapılan son kamuoyu yoklaması, aşkı kemiren ilginç dış faktörün önemini ortaya koydu.


Ekonomik kriz Rusya'da beklenmedik bir etki yaptı ve aşık olanların sayısının azalmasına neden oldu.

Vtsiom enstitüsünün yaptığı kamuoyu yoklaması, Rusların sadece yüzde 45'inin aşık olduğunu gösterdi.

Bu oran, Rusya'da 2003 ve 2007'deki ekonomik patlamaya göre 8 puanlık düşüşü ifade ediyor.

7-8 Şubatta yapılan 1600 kişinin katıldığı araştırmaya göre sadece 5 Rustan biri "aşk randevularına gitmeye" sıcak bakıyor. Rusların yüzde 59'u yıldırım aşkına inanırken, yüzde 11'i duyguların dünyayı yönettiği kanısında.

Rusya'da kriz, ekonomiyi ve insanların ruh halini altüst etse de değişmeyen tek şey, erkeklerin çoğunun sarışınları tercih ettiği.

DÜNYADAN KISA KISA...

OLLİ REHN İÇİN LOBİ
Finlandiya'nın görev süresi kasım başında sona erecek AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'i AB dış politikasının başına getirmek için "perde gerisinden lobi yaptığı" iddia edildi. Helsingin Sanomat gazetesinin haberine göre Finlandiya, AB dış politikası olmazsa, Rehn'in AB Komisyonunda başka üst düzey görevler alması yönünde çaba gösterecek.

EVDE 100'DEN FAZLA HAYVAN ÇIKTI
ABD'nin New York eyaletinde bir apartman dairesinden 100'den fazla hayvan çıktı. Amerikan CBS televizyonunun haberine göre bir ihbarı değerlendiren polis, Buffalo bölgesindeki iki odalı dairede çok sayıda tavuk, tavşan, fare, iguana ve tarantula ile karşılaştı. Hayvanlara Kötü Davranılmasını Önleme Derneği tarafından kafeslere ve kutulara konularak evden çıkarılan hayvanlar 3 araca ancak sığdırılabildi. Evde yaşayan çift, hayvanlara kötü davrandıkları şüphesiyle gözaltına alındı.

GÖÇMENLERE KÖTÜ HABER
Ekonomik krizden etkilenen Kanada göçmen politikasında değişikliğe gidiyor. Ekonomik kriz, Kanada'nın göçmen politikasını da olumsuz etkiledi. Kanada Federal Göçmenlik Bakanlığı, göçmenlik başvurularının askıya alındığını açıkladı. Bakanlık, daha önce 265 bin olarak açıklanan, 2009 yılında alınacak göçmen sayısını da 245 bin olarak revize etti.

16 YÜZYILA AİT 49 KİŞİLİK TOPLU MEZAR
Meksika'nın başkenti Meksiko'da arkeologlar, 16. yüzyıla ait olduğu sanılan bir toplu mezar buldu. 49 kişinin kalıntısının ortaya çıkarıldığı mezar, arkeologların, Aztek uygarlığının başkentin kuzeyinde kalan siyasi ve dini merkezi Tlatelolco bölgesinde bir saray için yaptığı kazılar sırasında bulundu.

Kaynak: hurriyet.com.tr