Şiş ayağını doktor yerine sınıkçıya gösterdi, hastalık ilerledi 30 yıldır yataktan kalkamıyor

ERZİNCAN-İHA 02.04.2007 TSI 14:30
30 yıl önce ayak topuklarında meydana gelen şişliklerin tedavisi için doktor yerine sınıkçıya giden Kurban Yavuz, yataktan kalkamıyor,
Erzincan'ın Otlukbeli ilçesinde oturan Kurban Yavuz (45) hasta yatağında çektiklerini anlatırken gözyaşlarını tutamadı. 1973 yılında ayak topuklarında meydana gelen şişlikler sebebiyle tedavisi için doktor yerine sınıkçıyı tercih eden Kurban Yavuz yatağa mahkum olduğunu söyledi. Yavuz 30 yıl boyunca varını yoğunu sınıkçılara verdiğini ifade ederek, “Son çare olarak; İstanbul Şişli Çocuk Hastanesi’ne gittim. Doktorlar gerekli müdahalede bulundular. Ancak; hastalığımın oldukça ilerlemiş olmasından dolayı ellerinden birşey gelmediğini belirttiler. Daha sonra gittiğim İstanbul Balta Limanı Hastanesi, Erzurum Araştırma Hastanesi ve Erzincan Devlet Hastanesi’nde de yapılan muayenelerde aynı sonuç çıktı. Hastalığım ilerleme kaydettiğinden tedavisi için imkânsız denildi. Şimdi yatalak bir şekilde ilçede kaymakamlığın ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla hayatımı sürdürüyorum"dedi.
Hayatta tek dayanağı olan ağabeyi 4 çocuk babası Recep Yavuz'un da kalp hastası olduğunu vurgulayan Kurban Yavuz," Kaymakamlık ve vatandaşların yardımları ve tedârik edilen borçlarla 3 bin YTL parayı bir araya getirerek 2 kez kalp ameliyatı oldu. Ben ise cehâletimin bedelini şimdi ağır bir şekilde ödüyorum. Babamı ve annemi kaybettikten sonra bütün yük ağabeyime kaldı. Onun da yeterli maddî gücü olmadığından hayırsever vatandaşların yardımını bekliyorum"diye konuştu.
BURHANEDDİN AYDIN-İHA