esrarcının evindeki Mona Lisa tablosu

İSTANBUL 02.04.2007 TSI 12:40
Kadıköy'de uyuşturucu sattıkları gerekçesi ile bir süredir takip altında olan şahısların bulunduğu bir eve operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramada çok sayıda içime hazır olarak paketlenmiş esrar plakaları bulundu. Öte yandan evin bir odasında dünyaca ünlü Mona Lisa tablosunun esrar sarılı sigara içen versiyonu görenleri şaşkına çevirdi.
Edinilen bilgiye göre Kadıköy Caferağa Mahallesi, Kuşdili Caddesi, Yoğurtçu Parkı Çıkmazı 5 numarada bulunan bir evde uyuşturucu kullanıldığı ve satıldığı ihbarını alan polis ekipleri, söz konusu eve operasyon düzenledi. Kapıyı çalarak içeriye giren polis, yataklarında yatan 3 bayan ile karşılaştı. Uyandırılan bayanların evin salonunda bir araya getirilmesinden sonra evde detaylı arama çalışmaları başladı. Didik didik evi arayan polis ekipleri, buzdolabından, koltuk altlarına kadar her yeri aradı. Aramalar sırasında; ev sahibesi olduğunu söyleyen Fatma Nazan Pınar, polis ekiplerine tepki göstererek evinin aranması ile ilgili bir yazının olup olmadığını sordu. Ev sahibesi, polislerden arama emrini alarak uzun bir süre inceledi.
Çok sayıda polis ekibinin evdeki aramalarında, evin değişik yerlerine gizlenmiş çok sayıda içime hazır olarak paketlenmiş esrar plakaları, toz halinde bir miktar esrar ve bunların yanı sıra esrar içiminde kullanılan ve çarşaf adı verilen kâğıtlar ele geçirildi. Ara ara ayağa kalkarak polislere tepki gösteren ev sahibesi Fatma Nazan Pınar, kendisinin içici olduğunu, bu durumda anormal olan bir durumun olmadığını söyledi.

- DUVARDA ASILI OLAN ESRAR İÇEN MONALİSA TABLOSU DİKKAT ÇEKTİ
Evin bütün odalarını didik arayan polis ekiplerinin dikkatini bir odanın duvarında asılı olan tablo çekti. Bu tablo dünyaca ünlü Mona Lisa tablosu idi, ancak bu Mona Lisa tablosunu diğerlerinden ayıran en büyük fark; elinde esrar sarılı sigarayı içmesiydi.
Aramalar sonrasında; ev sahibesi Fatma Nazan Pınar ile birlikte Pınar Tandoruk ve I.B, polis tarafından gözaltına alınarak, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Karakolda alınan ifadesinde evde çıkan uyuşturucuların kendisine ait olduğunu ve içici olduğunu söyleyen Fatma Nazan Pınar, Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi. Burada savcıya ifade veren Pınar, tutuklama talebi ile sevkedildiği mahkeme tarafından uyuşturucu kullanmak ve satmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UĞURLU ÖZDEMİR/İHA