LEVAZIMATCI ŞOKE OLDULevazımat Dükkanına Girip Bir Tabut Satın Aldı. Yaptığı Hamle Karşısında Dükkan Sahibi Şoke Oldu.

Levazımat dükkanına girip bir tabut satın aldı. Yaptığı hamle karşısında dükkan sahibi şoke oldu.
Balkan ülkesi Karadağ'da insanın kanını donduran bir olay yaşandı. Levazımat dükkana giren adam bir tabut istedi. Daha sonra dükkan sahibinin gözleri önünde tabutun içine uzanan adam tabancayla kafasına bir el ateş etti. Karadağ'ın başkenti Podgorica'da 52 yaşındaki bir adam, levazımatçıda bir tabut satın aldı. Tabutun parasını ödedikten sonra işyeri sahibinden tabutu kapının önüme koymasını istedi. Bir veda mektubu kaleme alan adam, dükkan sahibinin gözleri önünde tabutun içine uzanarak kafasına bir el ateş etti.

Dükkan sahibi gördüğü manzara karşısında şoke olurken, intihar girişiminde bulunan adam ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Silahı çenesinin altına dayarak ateş etti. Çeneden çıkan kurşun burnu da parçalayarak dükkanın vitrinine saplandı.
Bu olayı haber yapan Karadağ gazetesi 'Vijesti' 52 yaşındaki adamın ailesinde yaşadığı problemler nedeniyle intihar girişiminde bulunduğunu yazdı. Öfkelenip canına kıymak isteyen adamın komada olduğu da belirtildi.
DÜNYADAN KISA KISA...
IRKÇI POLİTİKACIYA İTALYA'DAN İZİN
Hollanda'da İslam karşıtı söylem ve eylemleriyle tanınan Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in, kendi yapımı olan İslam karşıtı “Fitne” filminin gösterimi için İtalya'ya gidişinde herhangi bir sorunla karşılaşmadığı belirtildi. Sözcüsü, Wilders'in herhangi bir engelle karşılaşmadan bu sabah Roma havaalanına indiğini ve burada filminin gösteriminde hazır bulunacağını açıkladı. Hollandalı politikacı, geçen hafta, “Fitne” filminin İngiliz Parlamentosu Lordlar Kamarasında gösterimi dolayısıyla bu ülkeye davet edilmiş, ancak İngiliz hükümeti, toplumsal uyuma zarar vereceği ve kamu güvenliğini tehlikeye düşüreceği gerekçesiyle ülkeye giriş izni vermemişti. Geert Wilders, İngiliz hükümetinin kararına rağmen bu ülkeye gitmeye kalkmış ve Londra havaalanından geri gönderilmişti.

AŞIRI SAĞCI PARTİ İFLASIN EŞİĞİNDE
Aşırı sağcı Almanya'nın Milliyetçi Demokratik Partisi (NPD), iflasın eşiğinde bulunuyor. Federal Meclis (Bundestag) sözcüsü, NPD'nin Meclis idaresine gönderdiği bir mektupta, partiye yapılan yaklaşık bir milyon Avro'luk bağış paralarının bulunamadığını bildirdiğini açıkladı.
MACARİSTAN'DA SAHTE İHBARCI YAKALANDI
Macaristan'da sık sık sahte ihbarda bulunan kişi yakalandı. Polisin açıklamasına göre, defalarca parlamentoda ve garda bomba olduğu ihbarında bulunarak milletvekillerinin çalışmalarını engelleyen ve tren seferlerini durduran kişi, başkent Budapeşte'nin 13. bölgesinde bir telefon kulübesinde yakayı ele verdi. Yakalanan 45 yaşındaki adamın gözaltına alındığı açıklandı. ÖĞRETMENLERİNİ ODAYA KİLİTLEDİLER Yunanistan'ın Selanik kentinde bir lisenin öğrencilerinin, öğretmenlerini, arkadaşlarını okuldan attıkları için öğretmenler odasına kilitlediği bildirildi. Lise öğrencilerinin, 31 öğretmen ve okul müdürünü 2 saat süreyle öğretmenler odasında kapalı tuttuğu kaydedilen haberlerde, öğretmenlerin savcılığa başvurma tehdidi üzerine liselilerin kapıyı açtıkları belirtildi. Haberlerde, bu olaydan sonra tekrar toplanan disiplin kurulunun bu kez 7 öğrenciye 2 gün okuldan uzaklaştırma cezası verdiği de kaydedildi.haberler.com