2.5 LİRA İŞİNDEN ETTİ


31 Yıl Kasiyer Olarak Çalıştığı Süpermarkette 1.30 Euroyu (2.5 Tl) Zimmetine Geçirdiği İçin İşinden Kovuldu.

31 yıl kasiyer olarak çalıştığı süpermarkette 1.30 euroyu (2.5 TL) zimmetine geçirdiği için işinden kovuldu.
KARARI BÖYLE DİNLEDİ
Almanya'nın Berlin kentinde 50 yaşındaki Barbara E. adlı kadın çalıştığı süpermarkette 1.30 euro değerindeki depozito parasını zimmetini geçirdiği anlaşılınca işveren tarafından tazminatsız işten çıkarıldı. 31 yıldır aynı şirkete emek verdiğini belirten kadın, kendisine haksızlık yapıldığı gerekçesiyle işvereni mahkemeye verdi.

Ancak Berlin İş Mahkemesi de bugün davalı kadına kötü bir haber verdi. Mahkeme işverenin kasiyeri işten atmasını haklı buldu.
Mahkeme kararında "Kasiyer olarak görev yapan birisinin kesinlikle güvenilir" olmasını gerekçe olarak gösterdi.
DÜNYADAN KISA KISA...
GÜZELLİKLER KADIN BEYNİNDE FARKLI
Kadınlar ve erkekler, güzel olduğunu düşündükleri bir şeye baktıklarında beyinleri farklı reaksiyon gösteriyor. Kadınların güzellikleri erkeklerden daha iyi değerlendirdiği belirlendi. Bilim adamları, erkeklerin güzel görüntüleri beyinlerinin sadece bir tarafıyla algıladıklarını, kadınların ise güzel bir şey gördüklerinde beyinlerinin her iki tarafını da kullandıklarını belirttiler.
KÖLELİĞE İZİN VEREN YARGIÇ GÖREVDEN ALINDI
Yemen'de köleliğe izin veren yargıç görevden alındı. Kimliği gizli kalmak koşuluyla açıklamada bulunan bir Yemenli yetkili, bir kölelik mukavelesine izin verdiği belirlenen Hadi Ebu Asag adlı hakimin görevden alındığını ve disiplin duruşmasına çağrıldığını belirtti. Konuya ilişkin soruşturmanın, Ebu Asag'ın bir insan hakları örgütünce, "köle Kannaf" adı verilen 26 yaşındaki bir kişinin satılmasına izin vermekle suçlanması üzerine açıldığı öğrenildi.
SON APAÇİ JERONİMO'YA İADE-İ İTİBAR
Amerikan Temsilciler Meclisi, ölümünün yüzüncü yıldönümünde meşhur Apaçi lideri Jeronimo'ya itibarını iade etti. Mecliste dün gece kabul edilen karar metninde, 1909 yılının 17 şubatında ölen "Jeronimo" lakaplı Apaçi lideri Goyathlay onurlandırıldı. Meclis, "Jeronimo'nun olağanüstü yiğitliğini ve kendi topraklarını, halkını ve Apaçi hayat tarzını savunma azmini" teslim etti. KUZEY KORE UZAYA UYDU GÖNDERİYOR Kuzey Kore, kimi komşu ülkelerin uzun menzilli füze denemesi yapılacağı iddialarının tersine, uzaya uydu göndermeye hazırlandığını duyurdu. Kuzey Kore Uzay Teknoloji Ajansı'ndan (KCNA) yapılan açıklamada, uydu göndermek için gerekli tüm çalışmaların sürdüğü, “Kwangmyongsong-2” adlı uydunun, ülkenin kuzeydoğusundaki Hwadae kentinden fırlatılacağı kaydedildi.haberler.com