İKİZLERİ KURTARDI, KANSERİ YENDİKanser Tedavisi Gören 29 Yaşındaki Hamile Kadın, İkizlerini Kurtarmak İçin Kemoterapiyi Reddetti. Hem İkizlerini Doğurdu Hem de Doğumdan Sonra Tedaviye Cevap Verdi ve Hızla İyileştiğini Bildirdi.

Kanser tedavisi gören 29 yaşındaki hamile kadın, ikizlerini kurtarmak için kemoterapiyi reddetti. Hem ikizlerini doğurdu hem de doğumdan sonra tedaviye cevap verdi ve hızla iyileştiğini bildirdi. İngiltere'nin Liverpool kentinde yaşayan kanser hastası Rachel Crossland, idrar torbasında bulunan golf topu büyüklüğündeki zararlı tümörün ameliyatla alınmasından 1 saat önce ikizlere hamile olduğunu öğrendi.

Whiston Hospital'da görevli doktorlar, Crossland'e ameliyatın ardından kemoterapi görmesi gerektiğini ve bunun karnındaki ikizlere zarar vereceğini anlattı.
Ölümle yaşam arasında "mekik dokuyan" kadın, sonunda ikizlerini dünayaya getirmeye karar verdi ve kemoterapiyi reddetti.
Hamileliğinden 32 hafta sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan Crossland, 15 gün sonra ikizlerin tehlikeli pozisyon alması nedeniyle acilen sezaryene alındı. Doğum sırasında ciğerlerinin fonksiyonlarını yitiren Crossland, genel anastezi ile ikizlerini dünyaya getirdi. İlk eşinden 12 yaşında Jake, 11 yaşında ikiz Abigail, Betnay ve 4 yaşında Fleur adlı 4 çocuğu daha olan Crosslad, kemoterapiyi reddetme kararını verirken en büyük korkusunun arkasında kalacak çocuklarına 24 yaşındaki yeni eşi Adam'ın tek başına bakmak zorunda kalacağını bilmek olduğunu söyledi. Doktorlar, bebeklerini doğurduktan sonra Kasım ayında kemoterapiye başlayan Crossland’ın durumunun iyi olduğu ve hızla iyileştiğini bildirdi.haberler.com