KIŞLADA DOĞURDU


İngiltere'de İlginç Bir Doğum Olayı Yaşandı. İngiliz Ordusuna Mensup Bir Kadın Asker Hamile Olduğunu Arkadaşlarından ve Komutanlarından Gizledi.

İngiltere'de ilginç bir doğum olayı yaşandı. İngiliz ordusuna mensup bir kadın asker hamile olduğunu arkadaşlarından ve komutanlarından gizledi.
Doğumu ise kışlada gerçekleştirdi. Başka bir asker kışlada bir bebek ağlama sesi duydu. Böylece 20 yaşındaki kadın askerin doğum yaptığı ortaya çıktı. İngiltere'nin Oxfordshire bölgesindeki Abingdon Baracks'da askerlik yapan 20 yaşındaki kadın, kışlada doğum yaptı. Kadının hamileliği boyunca askeri eğitimini hiç aksatmadığı ve spor yaptığında eşofman giydiği belirtildi. Bir arkadaşı hamile olduğunu söylediğinde ise şiddetle reddetti. İngiliz ordusundan yapılan açıklamada kadın askerin bebeğiyle birlikte hastaneye kaldırıldığı ve sağlıklı oldukları belirtildi. Açıklamada bebeğin babasının ise henüz bilinmediği vurgulandı.

Kadın askerin niçin hamileliğini gizlediği ise sır olarak kaldı. İngiliz ordusunda 187 bin asker görev yapıyor. Bunlardan 17 bin 500'ü ise kadın.
DÜNYADAN KISA KISA...
YUMURTA ENERJİ İÇİN BİREBİR
ABD'de yapılan bir araştırma, yumurtada bulunan yüksek kalitedeki proteinin kas gelişimi ile enerji ve tokluk hissine önemli katkıda bulunduğunu gösterdi. Illinois Üniversitesi araştırmacıları, 25'ten fazla protein araştırmasını gözden geçirdiklerinde, yumurtadaki proteinin düzenli ve sürdürebilir enerji sağlamasının yanı sıra düzeyi düştüğünde verim veya enerji azalmasına yol açan kan şekeri veya ensülin seviyesinde dalgalanma yaratmadığını belirledi.
'KRALLARIN HASTALIĞI' HALKA İNDİ
Obezite yayıldıkça "kralların hastalığı" olarak bilinen gut hastalığı vakalarında artış görüldüğü bildirildi. İstatistikler, geçmişte kraliyet mensupları ve zenginlerin aşırı tüketimiyle özdeşleştirilen hastalığın, alışılmadık biçimde kadınlar ve gençler arasında arttığını gösteriyor.
PREZERVATİF SOYGUNU
Silahlı soyguncular sağlık deposunu basarak binlerce prezervatifi çalıp ortadan kayboldu. Endonezya'da, kadınlar için üreme sağlığıyla ilgili malzemelerin bulunduğu büroya giren silahlı soyguncular, binlerce prezervatif ve doğum kontrol hapını alarak kaçtı. OBAMA AĞARAN SAÇLARINI GİZLİYOR BAŞBAKAN Gordon Brown ve ABD Başkanı Barack Obama buluşmasının çok farklı yanlarına odaklanan İngiliz Dail Mail gazetesi, 2 liderin buluşması sırasında objektiflere yansıyan bu komik ve düşündürücü fotoğrafları yayınladı. Dail Mail gazetesi, ABD'nin en genç başkanı olan Barack Obama'nın, ağaran saçlarını gizlemek için boyattığını ve aslında kendisinin yeterince genç olmadığına inandığını öne sürdü.

haberler.com