Bakırköy'de 2 kişinin hayatını kaybettiği kazada, anahtarı ambulansın içerisinde unutan sürücü, zor anlar yaşanmasına neden oldu.

TIKLAYIN.IZLEYIN

Edinilen bilgiye göre, kaza, gece saat 23.30 sıralarında Ataköy sahil yolunda meydana geldi. 34 K 3134 plakalı Honda marka otomobilin sürücüsü Serdar Şişman (27), kayınbiraderi Haluk Güven'i (36) de yanına alarak Yeşilköy'deki evinden ayrıldı. Şişman'ın kullandığı otomobil, sahil yolundan Sirkeci istikametine seyrederken aşırı hızın da etkisiyle kontrolden çıktı. Şişman, direksiyon hakimiyetini kaybedince otomobil savrularak yolun ortasındaki ağaca çarptı. Otomobil çarpmanın etkisiyle ikiye katlanırken enişte ve kayınbiraderi araçta içinde sıkışarak hayatını kaybetti.

Kazanın ardından olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede gelen itfaiye ve sağlık ekiplerinin zamanında müdahalesine rağmen araç içinde sıkışan Haluk Güven ve Serdar Şişman hayatını kaybetti.

Ölen şahıslardan biri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 112 ambulansına konulduktan sonra ambulansın sürücüsü kontak anahtarını araç üzerinde unuttu. Çalışır durumda bekleyen ambulansın kapısının kilitli olması üzerine kapı demir çubukla açılmaya çalışıldı. Sürücünün uğraşları sonucu kapı bir süre sonra açıldı.
Ortadan ikiye katlanan otomobilden çıkarılan enişte ve kayınbiraderinin cesetleri, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.


habervakti.com