Kırgızistan'da başkent Bişkek ve ülkenin güneyindeki Oş kentini bir birine bağlayan yolun iki farklı noktasında çığ düşmesi sonucu 400 aracın mahsur kaldığı bildirildi.

Kırgızistan Olağanüstü Haller Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, dün ülkenin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayan Oş-Bişkek yolunun 246'ncı kilometresinde iki ayrı noktada çığ düştüğü bildirildi. Yetkililer düşen iki çığ arasında yaklaşık 400 aracın mahsur kaldığını duyurdu. Yaşanan çığ olayında can kaybı yaşanmadığı ve yaralı olmadığı elde edilen son bilgiler arasında.

Bakanlıktan alınan son bilgilere göre çığda mahsur kalan 400 araç ve araç sahiplerini kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgede toplam 38 arama kurtarma timinin aralıksız olarak kurtarma çalışmalarına devam ettiği belirtiliyor. Kırgızistan Olağanüstü Haller Bakanı Kamçıbek Taşiyev'in de olay yerine gittiği kaydedildi.

Sık sık çığ vakalarının yaşandığı Kırgızistan'da geçtiğimiz hafta da çığ felaketinde kar altında kalan bir kişi 4 gün sonra ölü olarak çıkarılmıştı.

CİHAN