OSMANLIDAN BERİ HUZURU BULAMADIKFilistin Büyükelçisi Nebil Maarouf, Konya Valisi Osman Aydın'ı Makamında Ziyareti Sırasında Yaptığı Açıklamada Osmanlıdan Ayrıldıklarından Beri Aradıkları Huzuru Bulamadıklarını Söyledi.

Filistin Büyükelçisi Nebil Maarouf, Konya Valisi Osman Aydın'ı makamında ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Osmanlıdan ayrıldıklarından beri aradıkları huzuru bulamadıklarını söyledi. Bir dizi programa katılmak üzere Konya'ya gelen Filistin Büyükelçisi Maarouf, Konya Valisi Osman Aydın'ı ziyaretinde Konya halkına teşekkür etti. İsrail'in Gazze'ye saldırdığı günlerde maddi ve manevi hiçbir yardımı esirgemeyen Türk halkından çok memnun olduklarını ifade eden Maarouf, "Filistin ve Türkiye kardeş ülkelerdir. Biz kendimizi Türkiye'nin bir parçası olarak görüyoruz. Aramızda tarihi ve kültürel derin bağlar var" dedi. Osmanlıdan ayrıldıktan sonra bölgelerinde barışı aradıklarını ifade eden Büyükelçi, "Osmanlı İmparatorluğu'nun bir zamanlar parçasıydık. Osmanlıdan ayrıldığımızdan beri hem İsraillilerle hem de Britanyalılarla birçok sorunlar yasadık. Hala da bu konuda muzdaripiz." diye konuştu.

Konya Valisi Osman Aydın da Büyükelçiyi Konya'da görmekten çok memnun olduklarını belirterek, "Filistinli kardeşlerimizin üzüntüsü bizim üzüntümüz, sevinci de bizim sevincimiz. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar tüm dünya gibi bizi de üzdü. Konya halkı olarak elimizden gelen yardımı yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.
Konuşmaların ardından günün anısına Büyükelçi Maarouf'a vali Aydın, porselen tabak hediye etti.
(CİHAN)