16 YIL SONRA MÜEBBET


Avustralya'da 1993'te Anne Babası ile Ağabeyini Katlettikten Sonra "Ağabeyim Anne ve Babamı Öldürünce Ben de Onu Öldürdüm" Diyerek 5 Yıl Cezayla Kurtulan Jeffrey Gilham'ın Yalan Söylediği Ortaya Çıktı ve Müebbet Hapse Çarptırıldı.

Avustralya’da 1993’te anne babası ile ağabeyini katlettikten sonra "Ağabeyim anne ve babamı öldürünce ben de onu öldürdüm" diyerek 5 yıl cezayla kurtulan Jeffrey Gilham’ın yalan söylediği ortaya çıktı ve müebbet hapse çarptırıldı.
Ağabeyim yaptı dedi
Mahkeme kayıtlarına göre o zamanlar 23 yaşında olan Jeffrey Gilham, Sydney’deki evlerinde anne, babasını ve ağabeyini bıçaklayarak öldürdü. Sonra ağabeyini, anne ve babasını katlettiği için öldürdüğünü ileri sürdü. 1995 yılında 25 yaşındaki ağabeyinin ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle ve iyi hali de göz önünde bulundurularak 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Amcaları inanmadı Ancak amcaları, bu hikayeye inanmadılar. Steve Gilham (58) ve karısı Helen’in (55) katilinin küçük oğulları Jeffrey olduğunu savunarak kampanya yürüttüler. Bu arada Jeffrey evlendi, kendine yeni bir hayat kurdu. 2006 yılında, yeni bulguların ışığında Jeffrey, bu kez toplu cinayetle suçlandı. Geçen kasım ayında jürinin suçlu bulduğu Gilham, önceki gün müebbet cezası aldı.haberler.com