LAĞIM 10 KİŞİYİ YUTTU


Meksika'nın Atotonilco de Tula Kasabasında Lağım Pompasını Temizlemeye Çalışan Bir Gruptan 10 Kişi, Ortamda Bulunan Zehirli Gaz Nedeniyle Yaşamlarını Yitirdiler.

Meksika'nın Atotonilco de Tula kasabasında lağım pompasını temizlemeye çalışan bir gruptan 10 kişi, ortamda bulunan zehirli gaz nedeniyle yaşamlarını yitirdiler. Kasaba yetkilileri, lağım borularının toplandığı kesimdeki pompanın temizlenmesi sırasında 8 kişinin öldüğünü, 2 kişinin de kaldırıldığı hastanede yaşamlarını yitirdiklerini ifade ederek, ayrıca içeride olduğu bilinen 1 kişinin de halen kayıp olduğunu bildirdiler.

İçeriden sağ çıkmayı başaran Rafael Ramirez, diğerleriyle birlikte pompayı temizlemek için gönüllü olduklarını belirterek, temizlik yapılan bölgedeki gazın önceki dönemlere göre daha yoğun olduğunu gördüklerini, ancak ölümcül olabileceğini düşünmediklerini söyledi. Ramirez, pompa bölümüne girdikten yaklaşık 15 dakika sonra ölümlerin başladığını, onlara yardım etmeye çalıştığını, ancak yalnızca kendisinin dışarıya çıkabildiğini bildirdi. Kasaba yetkilileri ise, sözkonusu kişilerin pompa bölümünü temizlemek istemelerinin nedeninin henüz bilinmediğini kaydettiler.

(Anadolu Ajansı)