TIP DÜNYASINI ŞAŞIRTAN KIZ


İngiliz Genç Kız Sarah Haselgrove Henüz 16 Yaşında. Genç Kızın Bu Kadar Kısa Ömründe 17 Kalp Ameliyatı Geçirip, Hayatta Tutunmasını Doktorlar Mucize Olarak Değerlendiriyor.

İngiliz genç kız Sarah Haselgrove henüz 16 yaşında. Genç kızın bu kadar kısa ömründe 17 kalp ameliyatı geçirip, hayatta tutunmasını doktorlar mucize olarak değerlendiriyor.
İŞTE TIP DÜNYASINI ŞAŞIRTAN KIZ Hayatının yarısından fazlasını hastanede geçirmesine rağmen Sarah, okulda sadece yaşıtlarından bir yıl geride. Sarah, İngiltere'de en fazla ameliyat olan genç kız rekorunu da elinde bulunduruyor.
Sarah doğduğunda doktorlar, bir hafta bile yaşamasının zor olduğunu belirtti ama o yaşamının ilk yılında çok ciddi 5 kalp operasyonu geçirmesine rağmen hayata tutundu. İlkokulda tekrar kalp problemi yaşanan Sarah son 6 yıl içinde de üç önemli kalp operasyonu geçirdi. Ama bütün bu ameliyatlar genç kızı yıldırmadı, geçen yıl yapılan bir halk koşusuna bile katıldı. Hastalığının bir çok şey yapmasına izin vermediğini belirten Sarah, "Bu durum beni yıldırmıyor. Ben de daha iyi olduğum alanlarda yoğunlaşıyorum" dedi.haberler