Gardiyanı öldürdü, ömrü hapislerde geçecek

ESKİŞEHİR-İHA 06.04.2007 TSI 11:10
Eskişehir'de, bir infaz koruma memurunu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan cinayetten sabıkalı sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasında, tutuklu sanık Muhammet Evrim (53), dün bir kez daha hakim karşısına çıktı. Duruşma sonunda davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Evrim'i, "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına mahkûm etti.
Yaklaşık 14 ay önce Kurtuluş Mahallesi Üçtop Sokağı'nda meydana gelen olayda, Eskişehir Açık Cezaevi'nde infaz koruma memuru olarak görevli İbrahim Hava (38), kadın meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada ateşlenen silahtan çıkan kurşunun kalbine isabet etmesi sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Kavga sırasında infaz koruma memurunu öldürdüğü iddiasıyla yakalanıp tutuklanan Muhammet Evrim, olaydan yaklaşık 7 yıl önce kafeterya işletmecisi Selçuk Çıtak'ı (37) da tabancayla öldürüp firar etmiş ve 2 yıl sonra teslim olarak çıkartılan aftan yararlanmıştı.
OKTAY ÖZDEN/IHA