Tüyap Konya Fuarcılık Tarafından Bu Yıl 6'ncısı Düzenlenen Yapı Malzemeleri ve Dekorasyonu Fuarı'na Ortadoğu, İran ve Suriye'den Profesyonel Mimar ve Tasarımcılar Yoğun İlgi Gösterdi. Yurt İçinden Firmaların Ağırlıkta Olduğu Fuara Yurt Dışından da Sektör Temsilcileri Katıldı.

TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Yapı Malzemeleri ve Dekorasyonu Fuarı'na Ortadoğu, İran ve Suriye'den profesyonel mimar ve tasarımcılar yoğun ilgi gösterdi. Yurt içinden firmaların ağırlıkta olduğu fuara yurt dışından da sektör temsilcileri katıldı. Bu yıl 6 ülkeden 100'e yakın firmanın katıldığı fuarda bin 500'ün üzerinde ürün sergileniyor. İlk gününde fuarı yaklaşık 15 bin kişinin gezdiği bildirildi.

Konya Valisi Osman Aydın ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in katılımıyla dün açılan Konya Yapı Malzemeleri ve Dekorasyon Fuarı, alanında isim yapmış mühendis, mimar ve müteahhitlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda, birçok işadamı iş bağlantısı kurma imkanı buldu. Geçen yıl 26 bin ziyaretçinin gezdiği fuara bu yıl da ilk iki gün yoğun ilgi gösterildi. Yarın sona erecek fuar, Türkiye ekonomisinin öncü sektörlerinden inşaat ve dekorasyon alanında hizmet veren firmaları bir araya getirdi.
TÜYAP Konya Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuar sayesinde birçok yeni iş sözleşmesi yapılacağını vurguladı. "Dar boğazdan geçtiğimiz şu günlerde ülkemizin daha çok yatırıma ihtiyacı var." diyen Ersözlü, fuarların da bunun için en uygun alanlar olduğunu vurguladı. Konya'da büyük bir inşaat potansiyeli olduğunu vurgulayan Ersözlü, şunları kaydetti: "Konya göç alan bir şehir ve bu yüzden sürekli yeni konutlara ihtiyaç duyan bir şehir. Özellikle TOKİ oluşan bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Ancak bu yeterli değil. Özel şirketler de konut ihtiyacını karşılayacak. Bu şekilde hem ev fiyatları ucuzlayacak hem de sektöre canlılık gelecek."
Ersözlü, Türkiye'deki sayılı organizasyonlar arasında yer alan Konya Yapı Fuarı'nın Ortadoğu pazarının da dikkatini çektiğini sözlerine ekledi. (CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı)