OBAMA, TBMM'DE 45 DAKİKA KONUŞACAK


ABD Başkanı Barack Obama, Yarın TBMM Genel Kurulunda 45 Dakika Süreyle Milletvekillerine Hitap Edecek.

ABD Başkanı Barack Obama, yarın TBMM Genel Kurulunda 45 dakika süreyle milletvekillerine hitap edecek. Obama, Genel Kurulda yapacağı konuşma öncesinde de TBMM Başkanı Köksal Toptan ve grubu bulunan siyasi parti liderleriyle görüşecek.
Türkiye'ye ziyaretinin 1.5 saatini Mecliste geçirecek olan Obama, yarın saat 14.30 sıralarında TBMM'ye gelecek. Barack Obama, TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından Başkanlık Makamı girişinde karşılanacak.
Köksal Toptan ile 15 dakika başbaşa görüşecek olan Obama, Toptan'ın makam odasında ayrıca TBMM'de Grubu bulunan muhalefet partilerin liderleriyle de bir araya gelecek.
Barack Obama, sırasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüş alışverişinde bulunacak.
TBMM Genel Kurulu, yarın saat 15.00'te, TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar başkanlığında özel gündemle toplanacak.Parti liderleriyle başbaşa yapacağı görüşmenin ardından, Genel Kurula geçecek.
Obama'nın, Genel Kurulda yapacağı konuşma, Meclis Televizyonundan canlı yayınlanacak.
Cumhurbaşkanı ABDullah Gül'ün de ABD Başkanı Obama'yı dinlemek üzere, TBMM'ye gelmesi bekleniyor.
Obama'nın konuşmasını 165 yabancı basın mensubu ile TBMM'de görev yapan 200'e yakın Türk basın mensubu, basın locasından izleyecek. Barack Obama'nın TBMM'ye ziyareti nedeniyle yarın Meclise ziyaretçi alınmayacak. Yayımlanan genelgeyle de Mecliste görev yapan personelden, yaka kartlarını kesinlikle takmaları ve görev yerlerinin dışına çıkmamaları istendi. Aynı gün, TBMM yerleşkesine milletvekillerine ait özel araçlar ve Meclisin resmi araçları dışında araç alınmayacak.
(Anadolu Ajansı)