İtalya'yı Deprem Vurduİtalya'da, 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde şu ana kadar 27 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye saati ile 04.30 civarında meydana gelen deprem, başkent Roma da dahil olmak üzere, İtalya'nın orta kesimlerinde hissedildi.

İtalyan sivil savunma yetkilileri, depremin merkez üssünü Abruzzo bölgesindeki L'Aquila kenti, büyüklüğünü ise 6.3 olarak açıkladı.

L'Aquila kentinde binalarda çatlaklar oluştuğu ve halkın sokaklarda olduğu belirtildi.

İtalyan Sivil Savunma Departmanı Başkanı Guido Bertolaso, depremin ardından icra kurulunu toplantıya çağırdı.

27 ÖLÜ

Merkez üssü Abruzzo ve büyüklüğü 5.8 olarak açıklanan deprem şu ana dek 27 kişinin yaşamını yitirmesine yol açtı. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, can kaybı sayısının artmasından endişe ediliyor.

İtalyan yetkililer, Aquila yakınlarındaki Fossa beldesinde iki kişinin deprem neticesinde hayatlarını kaybettiklerini açıkladı. Aquila kentinde ise enkaz altından çıkarılarak hastaneye kaldırılan dört çocuğun öldüğü belirtildi.

Jandarma yetkilileri Castelnuovo'da beş, Poggio Picenze ve Tormintarte'de ise birer kişinin hayatını kaybettiğini bildirdiler.

ÖĞRENCİ YURDU ÇÖKTÜ

Aquila'da öğrenci yurdunun bir bölümünün yanı sıra bazı binaların yıkılmasına yol açan depremin ardından, enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Yetkililer can kaybının artmasından endişe ettiklerini ifade ediyorlar.


DEPREMDEN İLK FOTOĞRAFLAR. . . . . . . . . . . . . . . . . .

Kaynak: hurriyet.com.tr