KOMŞUDA ÖĞRENCİ CİNNETİAtina'da Okulunda 3 Kişiyi Yaraladıktan Sonra Silahını Kendine Çevirerek Ateşleyen Öğrenci Öldü.

Atina'da okulunda 3 kişiyi yaraladıktan sonra silahını kendine çevirerek ateşleyen öğrenci öldü.
Yunanistan'ın başkenti Atina'da okulunda ateş açan ve 3 kişiyi yaraladıktan sonra silahını kendisine çevirerek ateşleyen öğrencinin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi. Basın, saat 08.45'de kentin Rendi semtindeki İş Bulma Kurumuna bağlı teknik eğitim okulunda meydana gelen olayda, çantasında bulunan iki silahla çevreye ateş ettikten sonra kendi başına kurşun sıkan, Gürcistan'ın Abhazya bölgesinden Yunanistan'a göç ettiği belirtilen 18 yaşındaki Dimitris Patmanidis adlı öğrencinin kaldırıldığı ve ameliyata alındığı Pire kenti Nikea hastanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırganın göğsünden yaraladığı 19 yaşındaki Dimitri Kokini adlı öğrencinin ise halen ameliyatta bulunduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.
Patmanidis'in okul çevresinde açtığı ateş sonucu bacaklarından yaralanan biri Arnavut kökenli iki kişinin ise sağlık durumlarının endişe verici olmadığı, Arnavutluk'un Atina Büyükelçisi Vili Minarolli'nin yaralıları hastanede ziyaret ettiği kaydedildi. Saldırganın üzerinden, "önüne kim çıkarsa ateş ettikten sonra intihar edeceğini, egoist olduğunu ve küçümsenmeye tahammülü bulunmadığını" belirten bir not çıktığı, çantasında iki silahın yanı sıra bir de bıçak taşıdığının tespit edildiği bildirildi. Saldırganın, giyim tarzı nedeniyle arkadaşlarının alaylarına maruz kaldığı ve içine kapanık yapısı olduğu belirtildi.haberler.com