Cinayet sorgusunda başka cinayeti itiraf etti

BURSA -İHA 07.04.2007 TSI 15:30
Bursa'da sekreterin de adının karıştığı işadamı cinayeti soruşturmasında gözaltına alınan zanlılardan birisinin itirafı, 8 ay önce işlenen başka bir cinayeti de gün yüzüne çıkardı. Kasa hırsızlığı şebekesinden bir kişinin çalıntı mal paylaşımındaki anlaşmazlık yüzünden iple boğularak öldürüldüğü ve ormanlık alana gömüldüğü, jandarmanın yaptığı sorgulama sonucunda ortaya çıktı. Yapılan kazıda 8 ay önce öldürülen sabıkalı Nihat Sevinç'in (41) cesedi bulundu. Sevinç'i iple boğarak öldürdüğü iddia edilen kasa hırsızlığı şebekesi üyesi M.Kemal S. de jandarmanın operasyonuyla gözaltına alındı.
İl Jandarma Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi İlçesi Avdancık Köyü yakınlarında işadamı Özkan Kapsan'ın öldürülmesiyle ilgili 25 yaşındaki sekreter M.M. ile zanlılar Erdal K.(29) ve arkadaşı Önder A.'yı(29) sorgulayan jandarma ekipleri korkunç bir cinayeti daha aydınlattılar. Zanlılardan Önder A. 8 ay önce öldürülen bir kişinin gömülmesine yardımcı olduğunu itiraf etti. Önder A.'nın gösterdiği Avdancık Köyü çevre yolu kenarındaki ormanlık alanda yapılan kazıda, iple boğularak öldürülen Nihat Sevinç'in cesedi bulundu.
Önder A. cinayeti kasa hırsızlığı şebekesi elemanlarından sabıkalı M.Kemal S.'nin işlediğini iddia edince bu kişi de çok geçmeden jandarma ekiplerince gözaltına alındı. M.Kemal S.'nin sorgusu devam ederken, jandarma ekipleri tarafından olay yerine getirilen Önder A. daha önce işadamı Özkan Kapsan'ı öldürdüğünü arkadaşı M.Kemal S.'ye anlattığını, onun da kendisini işlediği cinayeti söyleyip yardım istediğini ifade etti. Kazılan çukurdan çıkartılan tanınmayacak haldeki ceset savcının incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Nihat Sevinç'in hırsızlık malların paylaşımındaki anlaşmazlık sonucu M.Kemal S. tarafından İsmetiye Köyü yanındaki mezarlıkta iple boğularak öldürüldüğü ve daha sonra cesedin bir araçla ormanlık alana getirildiği sanılıyor.
Zanlı M.Kemal S. ile işadamı cinayeti soruşturması kapsamında gözaltında tutulan Önder A., Erdal K. ve sekreter M.M.'nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
İHSAN ALTIKARDEŞ/IHA