+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Pes Be Cem Uzan!!!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Pes Be Cem Uzan!!! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  Tanımlı Pes Be Cem Uzan!!!

  YATLARINI KURTARMAK İÇİN ÇEVRİLEN DOLAPLAR...
  İki yatını devletten kaçırmak için kırmızı bültenle aranan maaşlı adamına ipotek ettirdi. İpotek belgesi istenince “Türkiye şeriat devleti, polis evi basıp aldı” dedirtti. Ancak yalanlar yatları kurtarmaya yetmedi


  Marmaris Limanı’nda demirli Frequency ve Airwaves isimli yatlar ise Cayman Adaları’nda süren sahiplik davası nedeniyle satılamıyor. Uzanlar yatları 2000 ve 2001’de şirketlere kredi veren Abdullah Al Ayed üzerine ipotek ettiklerini, yatların Al Ayed’e ait olduğunu kanıtlamaya çalışıyor

  Uzanlar, Marmaris’te demirli bulunan süper lüks yatlarını TMSF’den kurtarabilmek için Cayman Adaları’nda başlattığı mücadelede Türkiye’yi hukuk kurallarının çiğnendiği, şeriat hükümlerinin işlediği bir yer olarak gösterdi. Uzanlar’a göre, Türk polisi keyfi olarak istediği eve baskınlar düzenliyor, pek çok evrağa el koyuyor ve bu evrakların asıl kopyaları bir daha da bulunamıyor.

  Yatların izi Cayman’da

  TMSF, dedektif gibi çalışarak sözkonusu iki yatın sahibi olarak görünen Utterton ve Wisteria adlı şirketlerin izine Cayman Adaları’nda ulaşmıştı. Yatların satış süreci de başlatılmıştı. Ancak ne var ki Uzanlar söz konusu yatların 2000 ve 2001 yıllarında Abdullah Al Ayed isimli bir şahısa ipotek edildiğini ibraz edince Cayman Adaları yatlara temiz kaydını vermedi. TMSF de bu yatları satamadı. Bunun üzerine TMSF avukatları, Cayman Adaları Yüksek Mahkemesi’nde dava açtı ve sözkonusu satışın hileli olduğunu, Uzan şirketlerine el konulduktan sonra mal kaçırma amaçlı yapıldığını belirtti.

  Uzanlar’ın iddiasına göre 5 Kasım 2000 tarihinde yatların sahibi olan Wisteria Ltd. ve Utterton Ltd. ile Abdullah Al Ayed arasında bir kredi sözleşmesi yapılmıştı. Abdullah Al Ayed, her iki şirkete de 74.5 milyon dolar kredi vermiş ve verdiği kredi kadar da ipotek koymuştu. Bu senet ve kredi sözleşmelerinde şirketlerin ve dolayısıyla yatların sahipleri olarak Cem Cengiz Uzan ve Hakan Uzan’ın da imzaları vardı. Bu sözleşmelerde ayrıca şahit olarak Ali Cenk Türkkan ile Haifa Houchaimi’nin adları yer aldı. (TMSF, Haifa Houchaimi’nin yine Uzanlar’a ait Princess adlı yatı Rodos’a kaçırmaya çalıştığına, İzmir Gemi Sicili’nde sahte evrak düzenlediğine dikkat çekiyor. Söz konusu yat 1.7 milyon dolara satılmıştı) TMSF bu belgelere itiraz etti. TMSF’ye göre bu senetler gerçekte Fon’un yatları haczettiği ve cebri icra yolu ile satışı beyan ettiği 2004 yılında düzenlenmişti. Yani sahteydi.

  İmza tarihi belirlenecek

  Mahkeme TMSF’nin itirazı üzerine 15 Şubat 2007’de sözkonusu kredi belgeleri ve ipotek akitlerinin orjinallerini davalılardan yani Uzanlar’dan istedi. Belgelere ESDA incelemesi yapılmasına karar verildi. (ESDA testi evrakların gösterilen imza tarihi ile gerçek imza tarihinin farklı olup olmadığının tespitinde kullanılıyor.)

  Bunun üzerine davalıların temsilcisi sıfatı ile Ali Cenk Türkkan, verdiği yeminli ifadede istenen belgelerin bir türlü bulunamadığını söyledi.

  Türkkan durumu mahkemeye, “Davalılar 26 Kasım 2004 tarihli Abdullah Al Ayed ve Wisteria Ltd. arasındaki ipotek akdi ve 26 Kasım 2004 tarihli Abdullah Al Ayed-Utterton arasındaki ipotek akdine sahip değildirler” diye özetledi. Türkkan 2000 ve 2001 tarihli kredi sözleşmeleri ile senetlerin asıllarının ise davalıların yani Uzanlar’ın elinde veya denetiminde olduğunu düşündüğünü de ekledi.

  Türkkan mahkemenin verdiği iki ipotek aktinin asıllarının teslimi hususundaki ara kararın iptal edilerek değiştirilmesini de istedi. Aksi takdirde davalıların15 Şubat 2007 tarihli ara kararı ihlal etmiş olacağını ve bunun sonucunda da yargılanma ihtimalleri olduğunu vurguladı.

  Türkkan ifadesinde belgelerin neden bulunamadığını da davalılar adına şöyle özetledi:

  “Herkesin bildiği üzere Türkiye’de son zamanlarda Türk Hükümeti, bazı kişilerin evlerine, işyerlerine, yakınlarının evlerine ve işyerlerine polis baskınları düzenlemektedir. Mahkeme kararı olmadan bir çok evraka el koymaktadır. Çoğu zaman da bu evrakların asıl kopyaları bulunmamaktadır. Bu sebeple de evraklar kaybolmaktadır. Bu tip baskınlarda şirkete ve kişilere ait binlerce evrağa, dökümleri yapılmadan el konmuştur. Evrakların davalıların gözetiminde kalma haklarının korunmasını talep etmekteyim. Davacının Türk Devleti’nin bir birimi olması sebebiyle, evraklarının bir kere davacının eline geçmekle, davalının evrakları bir kere daha görememe tehlikesi söz konusudur. Evrakların başka bir amaçla kullanılmasını önlemek amacıyla, davalılar dilekçelerine tedbir mahiyetinde talimat taleplerinde bulunmuşlardır. Bu talimatlar davacı uzmanının incelemesini gerektiği şekilde yapmasına engel teşkil etmekle birlikte, davalıları Türk Devleti’nin egemenlik haklarından korumak için talep edilmişlerdir. Türk Hükümeti, Washington Times Gazetesi tarafından islami faşist olarak adlandırılmaktadır. Buna ilaveten ağır insan hakları ihlallerinde rekorları vardır. Türk hükümeti ayrıca “şeriat” kanunlarına inanır ve onu hukukun yasaları üzerinde tutar.”

  Belgeler ortaya çıkmadı

  Mahkeme bu savunmayı dikkate almadı ve ipotek belgelerinin orjinallerinin 10 günlük süre içinde ibrazını ve Londra’da adli tıpta incelenmesini karara bağladı. Bu inceleme sonrasında mahkeme kesin kararını vereceğini belirtti. Orjinal belgeler ortaya çıkmadı.

  TMSF avukatları, “Davalıların davayı geciktirmeye ve yargıyı yanıltmaya yönelik girişimleri itibar görmemiştir. Uzanlar’ın ve yakınlarının yasadışı hazırladıkları işlemler hiç bir işe yaramamıştır. Son kalan bu iki yat da bu yıl içinde satılacak ve bedeli tahsil edilecektir” dedi.

  Cem Uzan: Abdullah gitsin ‘kardeşim bu şirketlerin sahibi benim, teknemi alıp gitmek istiyorum’ desin

  TMSF, Cayman Adaları’nda devam eden davada İstanbul. 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nin dinleme kararı sonrası Cem Uzan’ın kullandığı uydu telefonundan bu konuyla ilgili olarak yatların sahibi şirketlerin yöneticisi olarak görünen Ali Cenk Türkkan’la yaptığı telefon görüşmelerini de delil olarak sundu. Dinlemede suç unsuru oluşturan konuşmalar tespit edildiği vurgulandı. İşte 7 Aralık 2004 tarihinde yapılan ve dinlemeye takılan konuşmalar:

  C.U: Günaydın. Ben Cem. Şimdi nedir son durum?

  A.C.T: Saat 8’de işlemleri tamamlandıracağız. Abdullah adına her iki şirketin satışları da tamamlanacak. Sadece apostil işlemleri kaldı. Onların işlemlerini de yarın sabah gerçekleştireceğiz.

  C.U: Hıı hıı

  A.C.T: Cayman adalarındaki avukatlar içeriye bir yazı vermişler. Tescile, bizim iki tane şirketimizin ipoteğinin neden kabul edilmiyor ve bunları neden işlemlere sokmuyorsunuz şeklinde. Büyük ihtimalle bugün öğleye kadar da karşıdan resmi olarak yazısının cevabını bekliyorlar.

  C.U: Peki ipotekten vazgeçelim.

  A.C.T: Niye?

  C.U: Başka bir yerde tescil ettirelim tekneleri.

  A.C.T: Efendim şimdi şöyle bir durum var. Cayman adalarındaki işlemlerin oradan alınıp başka bir yere götürülebilmesi için Cayman adalarının bize bir yazı vermesi lazım.

  C.U: Tamam tamam

  A.C.T: Ama benim gördüğüm en son en güzel konu şu. Yarın elimizde belgeler olmuş olacak. Şirketin sahipleri Abdullah gözüküyor.

  C.U: Bütün kayıtlar şirketin sahibinin Abdullah olduğunu gösteren belgeler herşey tamamlandıktan sonra Cayman’a geçin. Ve avukatlarla birlikte Abdullah gitsin desin ki kardeşim ben bu şirketin sahibiyim.

  A.C.T: Evet.

  C.U: Teknemi de alıp gitmek istiyorum. Ben Cayman’da regestir (Tescil) etmek istemiyorum. Bana clean title’ımı (temiz tapumu) ver hadi bana eyvallah.

  Tarih 7 Aralık 2004 ikinci görüşme

  C.U:Cenk

  A.C.T: Buyrun efendim.

  C.U: Ben Cem. Şimdi Tortola’da iş bitince Cayman’a geçiyorsunuz tamam mı.

  A.C.T: Evet efendim

  C.U: Eeee... İlk önce, hangisine ha orda Jordan Boat Company’ye tamam mı?

  A.C.T: Hangi şirket efendim duyulmadı tam.

  C.U: Jordan Boat Company

  A.C.T: Jordan Gold mu?

  C.U: Boat, boat,, tekne, boat..

  A.C.T: Jordan Boat Company...

  C.U: Evet Jordan Ürdün tekne şirketi.

  A.C.T: Evet

  C.U: Wisteria ve Utterton tekneleri satacak.

  A.C.T: Evet

  C.U: Yani eğer şey yapmıyorsa clean title’ı (temiz tapuyu) vermiyorsa şeye...

  A.C.T: Hıı hıı

  C.U: Wisteria ve Utterton’a. O zaman tamam kardeşim ben Wisteria olarak tekneyi sattım. Tamam mı?

  A.C.T: Heee hee

  C.U: Ona ver clean title’ını diyeceksin vermediği an orada davayı açacaksın.

  A.C.T: Evet efendim

  C.U: Ki bunların şeyi bu bunlar burada birisine sattık diyecekler oradaki ayarladıkları adamlarla tamam mı direk Cayman’dan John Smith’se alan tekneyi diyelim John Smith’e şey yapacak clean title’ı verecek.

  A.C.T: ...... Gerçekleşecek evet

  C.U: Ha onun gerçekleştirilmesini engellemek için o zaman Wisteria tamam mı. Jordan Boat Company’e tekneyi satmış olacak. Jordan Boat Company diyecek ki ben bu tekneyi aldım. Üstünde hiçbirşey de yok. Ver bana diyecek. Vermediği an dava açacak orda. Otomotikman onun başka birisine clean title vermesini engelleyecek bir dava olacak orada. Anladın mı?

  A.C.T: Anladım. Evet efendim

  C.U: Yani stratejinin bu olması lazım. Benim kardeşim de arayacak seni zaten.

  A.C.T: Okey efendim.

  VATAN

 2. #2
  Üye ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 Hatırı sayılır biri ahmet9 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  116
  Tecrübe Puanı
  297

  Tanımlı

  hehehehe

 3. #3
  Üstad ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO Baktabul'un Çılgını ALFONZO - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2007
  Bulunduğu Yer
  Fenerbahce
  Mesajlar
  2.765
  Tecrübe Puanı
  30847797

  Tanımlı

  Tipik Bir Cem UZAN olayı...ama bu ülkede bir günah keçisi bu mu yani...potansiyel tehlike olması ile alakalı görüyorum...haklıdır demiyorum tabii...ama neler ve kimler var böyle hesap sorulması gereken...göremedik ve göremiyeceğizde zaten...

 4. #4
  Onursal Üye alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını alos Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  Biliyordum unuttum
  Mesajlar
  4.705
  Tecrübe Puanı
  10603078

  Tanımlı

  bizim milletimiz açsın şu gözünü artık...

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cem Uzan'a 7 Ay Hapis
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-03-2008, 10:53
 2. Cem Uzan Show-Cem Uzan Vaatleri-Cem Uzan Komik Resimler
  By melike20 in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 04-03-2008, 11:39
 3. Cem Uzan Show-Cem Uzan Vaatleri-Cem Uzan Komik Resimler
  By alper-özge in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-16-2008, 19:56
 4. Cem Uzan Avatarları
  By CaNDy'S in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 09-05-2007, 09:54
 5. i.Tatlıses-C. Uzan
  By GUNGHO99 in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 07-17-2007, 21:13

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375