Küresel Isınmanın Sergisi Açıldı

Küresel Kirliliğin ve Değişen İklimin Etkilerini İnsanlara Daha İyi Göstermek İçin Brüksel'de 1 km'lik Alandaki Açık Hava Sergisinde Dünyanın Çeşitli Bölgelerinden Çekilmiş Fotoğraflar Sergileniyor.


Son yıllarda artan küresel kirliliğin ve değişen hava şartlarının etkilerini insanlara daha iyi göstermek için Belçika'nın başkenti Brüksel'de 1 kilometrelik alanda düzenlenen açık hava sergisinde dünyanın çeşitli bölgelerinden çekilmiş fotoğraflar sergileniyor.

'Dünyayı Havadan Seyretmek' adı ile açılan ve 27 Nisan'a kadar açık kalacak olan açık hava sergisinde tabiat fotoğrafçısı Yann Arthus Bertrand'ın havadan çekilmiş orijinal fotoğrafları sergileniyor. Belçika Hükümeti'nin desteği ile Kraliyet Sarayı'nın tam karşısına kurulan açık hava sergisi, yerli ve yabancı herkesin ilgisini çekiyor. Açık hava sergisini gezen Çinli Qine Sehaine, "Tüm fotoğrafları tek tek incelemeye çalıştım. En çok ilgimi çeken Irak'ın Kuveyt'e girmesini gösteren resimdi. Bu tankların bu hale gelmesi, savaşın zararlarını açıkça gözler önüne seriyor" dedi. Açıkhava sergisini gezen Belçikalı Francois Le Belle ise, "Tabiatımızın ne hale geldiği bu resimlerle çok iyi görülüyor. Şu resimde Mescidi Aksa çevresinin İsrail-Filistin çatışmaları ile ne hale geldiği çok daha iyi anlaşılıyor. Yani bir yandan havayı kirletiyoruz, diğer yandan da savaşıyoruz" diye konuştu.