Kimliği tespit edilemedi, defnedilemiyor!

ZONGULDAK -İHA 07.04.2007 TSI 13:00
Zonguldak'ta trafik kazası sonucu hayatını kaybeden şahsın cesedi, kimliğinin tespit edilememesi nedeniyle defnedilemiyor. Şahsın robot resmini çizen polis, şahsı tanıyanların ihbarını bekliyor.
Zonguldak Kozlu sahil yolunda bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden şahıs, kimlik tespiti için Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı. Şahsın üzerinden hiçbir kimlik çıkmaması ve şahsı tanıyanın da olmaması nedeniyle polis geniş çaplı araştırma başlattı. Cebinde Sakarya'dan geldiğini gösteren otobüs bileti bulunan şahsın eşkal ve parmak izini ülke genelindeki kayıp şahıs ve suçlu kayıtlarıyla karşılaştıran polis, neticeye ulaşamadı. Çevredeki diğer emniyet müdürlükleri ve jandarma ekiplerine de eşkali verilen cesedin resimleri çekilip, robot resimleri çizildi. Cesedin kimliğini tespit etmeye çalışan polis ekipleri, şahsı tanıyan ve bilenlerin en yakın "155 Polis İmdat" veya "156 Jandarma" hattına bilgi verilmesini istiyor.
Yaklaşık 10 gün önce meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden şahsın bir süre daha Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgunda bekletileceği, kimliğinin tespit edilememesi durumunda defin edilmek üzere Zonguldak Belediyesi'ne teslim edileceği kaydedildi.
Robot resimleri ve fotoğrafları çekilen cesedin eşkali ise şöyle:
"25-30 yaşlarında, 1.70-1.73 boylarında, 66-70 kilo, ince yapılı, uzun yüzlü, buğday tenli, kahverengi gözlü, düz siyah saçlı, gür kaşlı, köşeli çeneli, ince burunlu, üstünde kadife lacivert pantolon, kırmızı kareli gömlek ve gri hırka bulunuyor."
SERHAT DEMİR /IHA