Zincir ve sopalarla sakat köpeği döven magandaları uyardı, bıçaklanarak öldürüldü

KOCAELİ 07.04.2007 TSI 10:40
Evinin bahçe çitlerini tamir eden kişi, doğuştan sakat olan "Garip" isimli köpeğine zincir ve sopalarla vuran 5 kişiye yaptıklarının yanlış olduğunu söyleyince canından oldu!
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi'nde, köpeğini zincirle döven gruba karşı çıkan bir vatandaş bıçaklanarak öldürüldü.
Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti: Evinin bahçe çitlerini tamir eden Adem Tokgöz (37), hemen yanında bulunan ve doğuştan sakat olan "Garip" isimli köpeğine yoldan geçerken ellerindeki zincir ve sopalarla vuran 5 kişilik gruba yaptıklarının yanlış olduğunu, dilsiz gariban hayvana vurmalarının günah olduğunu söyledi. Bu sırada gruptakiler Adem Tokgöz'le tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine grupta bulunan ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen 2 kişi Tokgöz'e bıçakla saldırdı. Hiç beklemediği anda karnından ve kasığında 2 ağır bıçak darbesi alan Tokgöz, kendisine saldıran gruptan kaçmaya çalışırken, olay yerinden yaklaşık 30 adım sonra yere yığıldı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Gürültüyü duyarak olay yerine gelen komşuları tarafından özel araçla ağır yaralı olarak hastaneye götürülen Tokgöz, yolda hayatını kaybetti.
Tokgöz'ün cenazesi ilk önce Gebze Devlet Hastanesi'ne, ordan da Gebze Belediyesi morguna kaldırıldı. Cenaze, ön inceleme yapıldıktan sonra İstanbul Adli Tıp'a gönderildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.