Polis Merkezi'ne Bombalı Saldırı
Adana'da Dağlıoğlu Polis Merkezi'ne Yapılan Bombalı Saldırıda, Bir Polis Aracı Ağır Hasar Görürken, Polis Merkezi Binasının Duvarı Delindi. Adana Valisi İlhan Atış Saldırının Düzenlendiği Polis Merkezine Gelerek İncelemelerde Bulundu.


Adana'da Dağlıoğlu Polis Merkezi'ne yapılan bombalı saldırıda, bir polis aracı ağır hasar görürken, polis merkezi binasının duvarı delindi. Adana Valisi İlhan Atış saldırının düzenlendiği polis merkezine gelerek incelemelerde bulundu.

Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde saat 00.10 sıralarında meydana gelen patlamada, polis merkezi içerisinde bulunan bir polis aracının ağır hasar gördüğü belirlendi. Karakol duvarının da delindiği saldırı sonrası olay yerine gelen Adana Valisi
İlhan Atış, polis teşkilatının bu tip olaylara karşı dirençli olduğunu söyledi. Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu belirten Atış, "Kimse korkmasın, milletimizin rahat uyuması için Türk polisi görevinin başında" dedi. Vali Atış'ın incelemeleri sırasında başına "özel harekat timi" şapkası takması dikkat çekti. Patlayan bir bombanın, hafif etkili, el yapımı bir ses bombası olduğunu belirten Atış, ikinci patlamaya sebep olan patlayıcının ise güçlü olduğunu, ancak cinsinin belirlenemediğini ifade etti.

Olay yerinde inceleme çalışmaları sürüyor.


(AC-KK-KK-Y) (İhlas Haber Ajansı) 08.04.2007 03:29