Oks Ücretini Yatırma Süresi 13 Nisan'da Sona Erecek
Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Okullar, Polis Kolejinde Okumak İsteyen Öğrenciler ile Devlet Parasız Yatılı Okuyacak İlköğretim 8. Sınıf Öğrencilerinin Katılacağı Ortaöğretim Kurumları Sınavı'na (Oks) Başvurmak İsteyenlerin, Bankaya Sınav Ücretini Yatırma Süresi 13 Nisan Cuma Günü Sona Eriyor.

Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, özel okullar, polis kolejinde okumak isteyen öğrenciler ile devlet parasız yatılı okuyacak ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı Ortaöğretim Kurumları Sınavı'na (OKS) başvurmak isteyenlerin, bankaya sınav ücretini yatırma süresi 13 Nisan Cuma günü sona eriyor.

Bu tarihe kadar sınav ücretini yatıranlar, başvurularını bireysel ya da okuldan randevu alarak 15 Nisan Pazar gününe kadar yapacaklar..


İlköğretim son sınıf öğrencilerinin katıldığı tüm sınavların birleştirilmesi dolayısıyla, OKS'ye başvuracak öğrencilerin başvuru koşulları ve diğer ayrıntılara dikkat etmesi gerekiyor.

2007-2008 öğretim yılında resmi ve özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu meslek liseleri, Anadolu teknik liseleri, Anadolu imam-hatip liseleri ve sağlık meslek liselerinde okumak isteyen öğrenciler OKS'ye katılacak.

Ayrıca polis kolejinde öğrenim görecek öğrenciler ile Türkiye Özel Okullar Birliğine bağlı merkezi sistem sınavıyla öğrenci alan özel okulların öğrencileri ve parasız yatılı okumak isteyen 8. sınıf öğrencileri de bu sınava başvuracaklar.

OKS,
Milli Eğitim Bakanlığı'nca 10 Haziran 2007 tarihinde saat 10.00'da yapılacak. (Anadolu Ajansı)