OBAMA, AHMET TÜRK'ÜN MEKTUBUNU ALMADIAhmet Türk'ün, ABD Başkanı Barack Obama ile Ankara'daki Görüşmesinde Kendisine Vermek İstediği Mektubu Obama'nın Almadığı İddia Edildi.

Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden ve Türkiye yasaklısı Yaşar Kaya, Demokrtaik Toplum Partisi Genel Başkanı Ahmet Türk'ün, ABD Başkanı Barack Obama ile Ankara'daki görüşmesinde kendisine vermek istediği mektubu Obama'nın almadığını iddia etti. Kaya, Kürdistanpost sitesinde kaleme aldığı yazısında Obama'nın Türkiye ziyaretinde TBMM'de Türk ile gerçekleştirdiği görüşmenin ilginç birkaç detayına dikkat çekti.
Obama'nın, Ahmet Türk'ün uzattığı mektubu almadığını belirten Kaya, ''Ahmet Türk'ün vermek istediği mektubu Obama almamıştır. Görüşme konuşmak içindir yoksa eline bir mektup sıkıştırma fırsatı değildir. Ayrıca kim kime memorandum veriyor. Zaten almak kabullenmektir ki; bu da ayrı bir tedbirsizliktir." ifadelerini kullandı. Yaşar Kaya, ahmet Türk'ün bu mektubun içeriğini mutlaka açıklaması gerektiğini de ifade ederek, ''Ahmet Türk bu mektubun içeriğini mutlaka açıklamalıdır. Siyaset piyasasında bilimin ve gerçeğin el ayak çektiği bu kargaşada birçok şeyi ifade etme zorunluluğu vardır. Türkiye'de siyaset gittikçe ısınacaktır, dolayısıyla bu ısıya dayanmak gereklidir."diye kaydetti.

(CİHAN)