Türk Babaya İtalyan Cezasıİtalya'da, Bir Otomobil İçerisinde Erkek Arkadaşıyla Birlikte Gördüğü Kızını Bıçaklamaya Kalkışmaktan Yargılanan Türk Baba, Kızından Uzak Durma Cezasına Çarptırıldı.

İtalya'da, bir otomobil içerisinde erkek arkadaşıyla birlikte gördüğü kızını bıçaklamaya kalkışmaktan yargılanan Türk baba, kızından uzak durma cezasına çarptırıldı. Bologna'da görülen davada mahkeme başkanı Ön Soruşturma Hakimi Marinella de Simone, Savcı Gabriella Tavano'nun isteği doğrultusunda, kızın güvence altına alınması için bir sosyal hizmet kurumunda yaşamasının, babanın da kızından uzak durmasının sağlanması yönünde karar verdi.
Dava, İtalyan vatandaşlığı da almış olan 48 yaşındaki Türk babanın 18 Ocak 2009 tarihinde, bir otomobil içerisinde Filipinli erkek arkadaşıyla bastığı 20 yaşındaki kızını bıçaklamaya kalkışması üzerine açılmıştı. İddianamede, kızını zorla bir Türkle evlendirmek isteyen babanın, bu konuda uzun süreden beri şiddete başvurmakta olduğu öne sürüldü. İddianamede, babanın, kızının beş yaşından bu yana giyim kuşamına da müdahale ettiği, Türk eşinin de bu durum karşısında sessiz kaldığı ifade edildi.haberler.com