Havada Konteyner Dehşeti

ABD'nin Los Angeles kentinden Japonya'ya giden uçağın motoruna kalkışa geçtiği sırada bir konteyner kaçtı. Havalimanı kulesi, uçak kalkışa geçmeden harekete geçerek büyük bir felaketin yaşanmasını önledi.Los Angeles Havalimanı'ndan Japonya'ya gitmek için piste harekete geçen 245 yolcusu bulunan Japon Havayolları'na ait Boeing 747 uçağın motoruna bagaj iskelesi yanında duran boş bir konteyner kaçtı. Pilot durumu fark edemedi, ancak olayın farkına varan havalimanı kulesi hemen polisi alarma geçirdi.

Uçak havalanmadan polis tarafından durdurulduğu için bir felaketin önüne geçildi. Uçakta bulunan yolculardan Avustralyalı Carol Van Schellen, "Pencereden dışarı bakıyordum. Birden polisin uçağa eskortluk yaptığını fark ettim. Tuhaf birşey var diye düşünürken, polisin bizi durdurmaya çalıştığını fark ettim. Sonra pencededen daha dikkatli bakınca motorlardan birinin içinde bir konteynırın olduğunu gördüm" dedi.

Los Angeles'tan Japonya'ya giden uçağın 245 yolcusu ve 18 personeli bulunuyordu. Yetkililer uçak kalkışa geçtiği anda motorun çok daha hızlı çalıştığını ve yakınında bulunan eşyaları içine çekme gücünün yüksek olduğunu belirtti.

. . .

Kaynak: hurriyet.com.tr