İbret verici bir hikaye - Reiki Yalanı Yuvalarını yıktı

Yoga, Reiki, Meditasyon adı altinda sunulan Beyaz Dünya'nın altında aslında karanlık bir tablo yatıyor.

Mutluluk, iç huzuru ve sağlık arayışı ile başlayan süreç, kişiyi dönülmez bir uçuruma sürüklüyor. Bunun en çarpıcı örneği ise Bread Lamford'un hikayesi. Eşi, Reiki tuzağina kapilan genç adamın anlattıkları ibret verici.

Yaşayanlar anlattıkça, mutluluk tacirlerinin maskeleri bir bir düşüyor.

Reiki seminerlerine gidip gelmeye başladıktan sonra hayatı altüst olan Şükriye A.'nın anlattıkları, sunulan beyaz dünya'nın aslında göründüğü kadar ışıltılı olmadığını gözler önüne seriyordu. İşte o sahte ışıltının bir başka mağduru daha.15 yıl önce Tükiye'ye gelen ve eşi ile tanışan Bread Lamford'un hikayesi ibret veriyor. Çiftin mutluluğu eşi Fatma Lamford'un Reiki denen akımla tanışmasıyla bozulmaya başlıyor.

Lamfordlar'ın başına gelenler, "mutluluk tacirlerinin" gerçek yüzlerini gözler önüne seriyor. Aslında güzel olan her şey, sahte güzellik sunanların yalanları ile bozulmaya başlıyor. Fatma Lamford'un, Reiki denen akımın sürükleyiciliğine kendini kaptırması bir anlamda sonun başlangıcı oluyor.

Fatma Lamford gitgide sosyallikten uzaklaşıyor ve hayatının tek amacı Reiki olmaya başlıyor.

Öyle ki bu durum çocuklarının sağlığını bile tehdit eder bir hal alıyor.

Sunulan aydınlık dünya'nın karanlık tarafı ile tanışan aile, ellerindeki mutluluğu, "mutluluk tacirlerine kaptırıyor.

Sağlık, mutluluk, barış gibi söylemlerle kandırılan insanlara adeta yeni bir din gibi sunulan bu akımların temsilcileri ise elde ettikleri büyük servetle zevk içinde bir hayat sürüyor.

Samanyoluhaber..