20 metrekarelik büfe, internetten sipariş alıyor

09 Nisan 2007 Pazartesi
İzmir'in Konak ilçesinde bir büfe, müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek için online alışveriş imkanı sunuyor.
Konak'ın merkezi bölgelerinden Pasaport semtinde Kokteyl isimli TEKEL büfesi internet üzerinden müşterilerine hizmet veriyor. Yaklaşık 2 yıl önce açtığı 20 metrekarelik bir dükkanla hizmete başlayan büfe, bir yıl sonra online sistemle sipariş almaya başladı. Başlattığı sistemle kazancının arttığını belirten Kokteyl Büfe'nin sahibi Durgun Işık, amacının müşteriye kaliteli ve hızlı hizmet sunmak olduğunu söyledi.
Daha önce turizm sektöründe çalıştığını söyleyen Işık, müzik dinlemek için bulundurduğu bilgisayarını, internet üzerinden satış yapabilecek şekle dönüştürdüğünü belirtti. Daha sonra içeriğini oluşturduğu web sayfasını uzman tasarımcılara yaptırdığını ifade eden Durgun Işık, "Temizlik malzemelerinden sakıza kadar birçok ürünün yer aldığı web sayfasında ayrıca döviz kurları, hava durumu, günlük gazete ve televizyonlar yer alıyor. Semtte online hizmet veren tek büfe burası. 1 yıl önce başlattığım bu hizmetle Microsoft firması tarafından takdir edildim ve diğer esneflara örnek olarak gösterildim" dedi.
Çevredeki ev ve işyerlerinden günde ortalama 70-80 sipariş aldıklarını ve bu servisleri tek bir elemanla ulaştırdıklarını söyleyen Işık, "Siparişlerde ekstra bir ücret talep etmiyoruz, tek bir sakızı dahi götürüyoruz. Hedefim daha da büyümek ve birçok kişinin geçimini sağlayacağı işyerleri açmak" dedi.
24 saat açık olan büfeye Kokteylbufe.com adresinden ulaşabiliyor.