Gürcü tezgâhtar, Rus kadın rehbere tecavüz etti

09 Nisan 2007 Pazartesi
Antalya'nın Kemer İlçesi'ne bir tur firmasına bağlı olarak gelen Rus rehber 26 yaşındaki O.Z., deri mağazasında çalışan Gürcistanlı tezgahtar 24 yaşındaki B.A.'nın tecavüzüne uğradı. B.A.'nın ‘gel birlikte dolaşım’ teklifini kabul edip, daha sonra kaldığı pansiyondaki odasına giden genç Rus kadının dövülüp tecavüze uğradığı belirlendi. Sol gözünde morluk, burnunda kırık ve alt dudağında ödem oluşan Rus kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan Gürcü tezgahtar tutuklandı.
Olay, Rus rehber O.Z.'nin bugfün saat 02.00 sıralarında Kemer Özel Yaşam Hastanesi'ne gidip tecavüze uğradığını ve dövüldüğünü söylemesi ile ortaya çıktı. Hastaneye gelen polis ekipleri, O.Z.'nin ifadesi doğrultusunda bir deri mağazında çalışan Gürcistanlı B.A.'nın, Merkez Mahallesi'ndeki kaldığı pansiyona baskın yaptı. Polis odada yaptığı incelemede, poşet içerisine konulup çöp kutusuna atılmış kanlı havlu bulurken, B.A.'yı da gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen zanlı, Rus kadınla yüzleştirildi.
“İLİŞKİYİ KABUL ETMEYİNCE TECAVÜZ ETTİ”
Rus rehber, tur firmasına bağlı olarak bir süre önce Kemer'e geldiğini, 6 Nisan'da da Gürcistanlı B.A. ile tanıştığını anlattı. B.A. ile dün öğle saatlerinde tekrar karşılaştığını ve “Gel birlikte dolaşalım” teklifini kabul ettiğini aktardı. Rus rehber, “Marketten 1 şişe şarap aldı, daha sonra beni konakladığı pansiyona götürdü. İlişki teklifini kabul etmeyince de beni dövüp tecavüz etti” dedi.
Sağlık kontrolünden geçirilmesi için Antalya Devlet Hastanesi'ne gönderilen Rus kadının sol gözünde morluk, burnunda kırık, alt dudağında ise ödem oluştuğu belirlendi. Kadının cinsel organında ise sperm bulunduğu saptandı.
Rus rehber, Gürcistanlı tezgahtardan şikayetçi oldu. Adliyeye sevk edilen Gürcistanlı B.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.