Erdoğan ile Gül arasındaki 7 farkAhmet Hakan Türkiye'yi bekleyen kritik seçimler öncesi en çok konuşulan iki ismi yazdı.

İşte o yazı...


MADEM biri cumhurbaşkanı, diğeri başbakan olacak...

O zaman hep birlikte "yeni dönem"e hazırlanalım...


Ve ikisi arasındaki 7 temel farka göz atalım:

BİR Tayyip Erdoğan mahrem alanında yumuşak, kamu alanında serttir... Abdullah Gül ise mahrem alanında sert, dışarıda alabildiğine yumuşaktır.

İKİ Tayyip Erdoğan, eski yoldaşlarının arasına yeni yoldaşlar katma konusunda her zaman tutuktur. Abdullah Gül ise her çıktığı seferde kapılarını yeni yoldaşlara sonuna kadar açar.

ÜÇ Tayyip Erdoğan başına gelebilecek ürkütücü felaketler konusunda hazırlıklı olmayı ve paniğe kapılmamayı öğrendi... Abdullah Gül ise kaos dönemlerinde ilk anda ihtiyatlı bir şaşkınlık yaşama geleneğini sürdürüyor.

DÖRT Tayyip Erdoğan zamanla meseleleri entelektüelize etmeyi öğrendi... Abdullah Gül ise zamanla meseleleri sadeleştirerek anlatma yeteneğini kazandı.

BEŞ Tayyip Erdoğan’ın üslubu destansıdır, en basit bir meseleyi anlatırken, kahramanlık türküsü söylermiş gibi yapar... Abdullah Gül’ün üslubu ise dost canlısıdır. En çetrefilli meseleyi arkadaşıyla sohbet ediyormuş gibi anlatır.

ALTI Tayyip Erdoğan hiddetlendiğinde karizmasını muhkemleştirdiğini düşünür... Abdullah Gül ise tebessüm ederek...

YEDİ Tayyip Erdoğan, iktidar döneminde dost sayısını artırmak için özel bir gayret göstermediğini kanıtladı ve mesafeleri hep kendisi ayarladı. Abdullah Gül ise hálá dost sayısını artırmak çabasında.