Koskoca NASA, 2012'de, 4 tane astronotunu uzaya göntürmek için şimdiden Ruslar'la anlaştı. Uzay turistlerini 20-25 milyon dolara Uzay İstasyonu'na götüren Ruslar, 4 astronotun gidiş-gelişi için NASA'dan 306 milyon dolar istedi. "Nasıl yani?" demeyin...NASA, o tarihte tüm uzay mekiklerini emekli etmiş olacağı için astornotların da eli mahkum Ruslar'ın araçlarına binecek.
Rus uzay kurumu, 2012'de 4 astronotun Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) taşınması için Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) 306 milyon dolar ödeyeceğini bildirdi.

İnterfaks ajansının haberine göre, Rus uzay kurumu Roskosmos'un yetkilisi Aleksey Krasnov, ABD'nin uzay kurumu NASA ile Roskosmos arasında dün bu yönde bir anlaşma imzalandığını belirterek, 4 astronotun UUİ'ye taşınması ve Dünya'ya geri getirilmesinin bedelinin 306 milyon dolar olduğunu kaydetti.

Roskosmos ile uzay mekiklerini 2010'da emekliye ayıracak NASA, 2009-2011 yılları için astronotların taşınmasıyla ilgili bir anlaşma yapılmıştı. Krasnov, dünkü anlaşmanın bu anlaşmayı bir yıl süreyle uzatacak bir anlaşma olduğunu söyledi.

Rus yetkili, NASA'nın 2012'de UUİ'nin Avrupalı, Kanadalı ve Japon üyeleri için de ödeme yapabileceğini belirterek, NASA'nın Roskosmos ile sözleşmesini 2016'ya kadar uzatmaya hazır olduğunu kaydetti.işte uzay turistleri
hürriyet