CHP Kanalturk'e para verdiğini itiraf edip, 'belgesel çektirme' kılıfına sığınırken, Tuncay Özkan hâlâ "ispat etsinler, intihar ederim" diye şov yapmayı sürdürüyor....

Vatan gatezesi yazarı Mustafa Mutlu'ya konuşan Tuncay Özkan, "Ben veya Kanaltürk, CHP de dahil olmak üzere hiçbir kurumdan ya da kişiden bir kuruş hibe almadık. Eğer bir kişi çıkıp da ‘Biz reklam dışında Kanaltürk’e para verdik der ve bunu belgelerse, intihar ederim! Ben o kadar ********* namussuz, onursuz bir insan mıyım? Maliye Bakanlığı elemanları aylardır bütün hesaplarımızı didik didik ediyor: Soruyorum onlara: Bir kuruşluk vergi kaçırdığımızı mı tespit edebildiniz? Bir tane naylon fatura mı gösterebilecek durumdasınız? Kanaltürk olarak Bugün Gazetesi ve Maliye Bakanlığı hakkında ceza ve tazminat davaları açacağız. Yalan ve iftiraya başvurmak zavallılıktır.

Biz bir yayın kuruluşuyuz. Siyasi partilerden sadece reklam karşılığı para alırız. Bugüne kadar DYP’den de DSP’den de MHP’den de reklam aldık ve yayınladık. CHP’yle de geçmişte reklam ilişkimiz oldu. Ama bu partiden ne haberde iddia edildiği gibi 3 milyon dolarlık hibe aldık, ne de reklam... Belgeler Maliye’nin elinde. Doğruyu açıklasınlar... Bu tür haberlerle kamuoyunun kafasını karıştırarak bizi sindirebileceklerini, susturabileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar!" diye savunma yaptı.

Her ne kadar bu sözlere inanan yazar Mustafa Mutlu, "Bakalım Maliye Bakanlığı yetkilileri ve haberi yayınlayan gazetenin yöneticileri bu sözlere ne yanıt verecek?" diye Özkan'a destek olsa da CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Kanaltürk'e 3 milyon dolar para aktarıldığını doğruladı.
CHP parayı kanala hibe olarak değil, belgesel film için avans olarak verdiğini açıkladı.
Tabi bu kadar büyük bir avans verilen belgeselin Dıscovery belgesellerinden daha iyi olması gerektiği de ortada!