AK Parti, Cumhurbaşkanlığı kampanya-sına yeni bir halka ekledi. İl başkanları tek tek aranarak Anadolu'da "Erdoğan'ı Köşk'te görmek isteyenleri" organize etme talimatı verildi.

Bir süre önce örgüte cumhurbaşkanlığı anketi gönderen AKP, Cumhurbaşkanlığı kampanyasına yeni bir halka ekledi. Genel Merkez, bu kez parti örgütüne Anadolu genelinde "Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı görmek isteyenleri" organize etme talimatı verdi. İl başkanları tek tek aranarak telefonla verilen talimatta, "Dernek, birlik ve sivil toplum temsilcileriyle temasa geçilmesi" istendi.
Ayrıca "Başbakan Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasıyla ilgili destek alın. Bunun bilboardlar ve pankartlarla ilde duyurulmasını sağlayın. Kamuoyunun nabzını tutun, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı konusunda toplumu hazırlayın. Destekleri imza kampanyasına dönüştürerek, genel merkeze gönderin" denildiği öne sürüldü. Talimatta, genel merkeze ait bir de faks numarası verildi.

Erdoğan, Almanya gezisinin ardından sivil toplum örgütlerinin nabzını tutmaya devam edecek. Erdoğan geçen hafta Türk-İş yönetim kurulunu kabul etmişti. Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli bir toplantı olan AKP il başkanları toplantısı bugün yapılacak. Erdoğan, ardından 18 Nisan'da, Cumhurbaşkanlığı kararından önce MKYK'yı son kez toplayacak.

BAYKAL'LA KONUŞMAM

Başbakan Erdoğan önceki akşam 60'a yakın milletvekiliyle görüşüp Cumhurbaşkanlığı için fikirlerini aldı. Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Erdoğan'a muhalefet de dahil herkesle görüşmesini önerdi. Bunun üzerine Erdoğan da "Düşünüyordum ama Baykal mahremime kadar girdi. Bu saatten sonra herkesle görüşürüm ama artık Baykal'la görüşmem" dedi.Konut'taki görüşmede, Erdoğan'ın Köşk adaylığı için şu yorumlar yapıldı.

Cevdet Erdöl-Trabzon (Erdoğan'ın doktoru): Cumhurbaşkanı olursanız rahatlarsınız.

Ali Er- Mersin: Eşimizin başı kapalı diye bize ayrımcılık yapıldı. Şimdi siz çıkarsanız bu ayrımcılık ortadan kalkar.

Avni Doğan-Kahramanmaaş: Oraya çıkmak sizin hakkınızdır, ama halk sizi başbakan olarak görmek istiyor.