Sınırda PKK'lı teröristlere karşı operasyonlar sürerken Cizre'de konuşlanan tanklar, Dicle Nehri kenarında atışlı tatbikat yaptı. 15 tankın tatbikatı bölgede heyecan yarattı.

Bölgede havaların ısınmasıyla kırsal alanda artan terörist faaliyetlere karşı başlatılan operasyonlar özellikle Tunceli ve Şırnak'ın kırsalında zaman zaman hava destekli olarak sürdürülüyor.
Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki Tank Taburu'ndan bu sabah çıkan 15 tank, Şırnak- Cizre karayolunda bulunan Kasrik Boğazı Mevkii'ndeki Dicle Nehri kıyısında tatbikat yaptı. Olumsuz hava şartlarında tankların hareket ve talim atışlarının yapıldığı tatbikat heyecan yarattı.
Tanklar daha önce belirledikleri hedeflere isabetli atışlar yaptı. Komutanlar tatbikatı arazide kurulan 2 çadırdan yönetti. Tatbikatı başarı ile gerçekleştiren tanklar daha sonra ilçe merkezindeki karargahlarına döndü. Şırnak'ın Dereler Besta bölgesi ve Gabar ile Cudi Dağı'nın bazı bölgelerinde başlatılan operasyonlar devam ediyor.

TSK, Zaho'yu vurdu iddiası

Öte yandan Barzani'nin partisi KDP'ye yakınlığıyla bilinen Peyamner sitesinin iddiasına göre, Türk askerleri 8 Nisan Pazar günü Irak sınırındaki Zaho'yu vurdu. Siteye konuşan Iraklı peşmerge komutanı Fehmi Sufi, Türk topçusunun Nazdor köyü yakınlarına 120 milimetrelik dokuz top atışı yaptığını savundu.