Kütahya OSB'de 36 firma üretim yaparken, 28 firmanın yatırımı devam ediyor
1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 38 parselde 36 firma üretim yaparken, 36 parselde 28 firmanın da inşaatının devam ettiği belirtildi.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) incelemeler yaparak, OSB Müdürü Zeyit Damar'dan son durum hakkında bilgi aldı.
Vali Kocatepe, bazı daire müdürleriyle birlikte yaptığı incelemelerde, OSB'nin parsel ve firmalara tahsisli yerler konularında bilgilendirildi. Yatırım için gelecek olan sektörler hakkında da bilgi alan Kocatepe, "Batının sanayi yönünde gelişecek olması ve ilimizin de teşvik kapsamından yararlanması bizim için büyük avantaj. Yatırımcıya destek olmamız gerekiyor. Devletin bize sağladığı imkanları kanunlar çerçevesinde en hızlı şekilde yatırımcıya yansıtmalı ve bu konuda elimizden geleni yapmalıyız" diye konuştu.
Vali Kocatepe'ye yatırımlar noktasında bilgi aktaran 1. OSB Müdürü Zeyit Damar da, ilaveler ile 1 milyon 559 bin 209 metrekare büyüklüğe ve 103 adet parsele dönüşen 1. OSB'nin üretime geçen tesis sayısının 33'e, inşaat halindekilerin 28'e, yeni tahsis ve proje halindekilerin de 11'e ulaştığını söyledi. Bugün 38 parselde 36 firmanın üretimde, 36 parselde 28 firmanın da inşaatının devam etmekte olduğunu vurgulayan Damar, "16 parselde 10 firmanın proje çalışmaları devam eden yatırımlar haline gelmiştir. OSB'miz, gerek tamamlanmış tüm altyapısı ile, gerek teşvikleri ile ve gerekse ilimizin coğrafik konumu ile tüm yatırımcılarımıza cazip imkanlar sunmaktadır" diye konuştu.
Vatandaşlar Vali Kocatepe’den yeni fırın istedi
Vali Şükrü Kocatepe, yeni yapılacak huzurevinin yerini incelemek için gittiği Sazak mevkiinde de, mahalle fırınlarında ekmek yapan kadınlarla görüştü. Vatandaşlar Vali Kocatepe'den yeni mahalle fırınları yapılmasını istedi.
Mahalle fırınında ekmek yapan kadınlar, sorunlarını dinleyen Vali Kocatepe'ye ekmek yapmak için uzaktan geldiklerini söyleyerek, "Bizim mahallemize yakın bir bölgeye de fırın istiyoruz. Bizim eşlerimiz asgari ücretle çalışan veya gündelik işlerde çalışan kişiler. Bu nedenle ailelerimizin geçimine destek olmak için fırınlarda ekmek yapıyoruz." dediler.
Vatandaşların sorunlarını çözmek için Belediye Başkanı ile görüşeceğini söyleyen Vali Kocatepe de, "Zaman zaman buralarda bizleri görebilirsiniz, bize ihtiyacınız olduğu zaman da kamu kurum ve kuruluşlarımızın kapısı sizlere her zaman açık" dedi.
Mahalle sakini kadınlar, devlet büyüklerinin bizzat kenar mahallelere gelerek sorunlarını dinlemesini son derece olumlu karşıladıklarını söylediler.