Öğrenciye Göktaşı Çarptı, Ölmedi


Almanya'da Okul Yolunda Üzerine Göktaşı Düşen Ortaokul Öğrencisi, Doğrudan Göktaşı İsabet Ettiği Halde Ölmeyen İkinci Kişi Olarak Tarihe Geçti.

Almanya'da okul yolunda üzerine göktaşı düşen ortaokul öğrencisi, doğrudan göktaşı isabet ettiği halde ölmeyen ikinci kişi olarak tarihe geçti. İngiliz The Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, 14 yaşındaki Gerrit Blank'in eline Essen kentinde okula giderken saatte 50 bin km hızla atmosfere giren nohut büyüklüğünde bir göktaşı çarptı. Öğrencinin elinde 7 cm uzunluğunda yanık yarası oluştu.

"İlk başta büyük ışık topu gördüm ve birden elimde bir acı hissettim" diyen Blank, o sırada gökgürültüsü gibi bir ses duyduğunu anlattı. Almanya'nın Walter Hohmann Rasathanesinden Ansgar Kortem, 14 yaşındaki Blank'in eline isabet eden taş üzerinde yapılan analizin, bunun bir göktaşı olduğunu doğruladığını belirtti. Meteor çarpmasına rağmen hayatta kaldığı bilinen diğer insan ise ABD'de 1954'te evinin çatısında uyurken üzerine greyfurt büyüklüğünde göktaşı düşen Alabamalı bir kadındı.

anadolu ajansı