TMSF, Erol Evcil Grubuna ait ''ihtiyaç fazlası'' 7 aracı satışa çıkaracak. Nilüfer Turizm'e ait araçlar arasında 2 Mercedes S 500 L de var.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Erol Evcil Grubuna ait ''ihtiyaç fazlası'' 7 aracı satışa çıkaracak.
Alınan bilgiye göre, TMSF, Erol Evcil soruşturması kapsamında mahkeme kararıyla kayyum olarak görevlendirildiği Kayapalı Nilüfer Turizm Seyahat ve Otobüs İşletmeleri Limited Şirketine ait araçların ihalesini 30 Nisan 2007'de gerçekleştirecek. Muhammen bedelleri toplamı 668 bin YTL olan 7 araç arasında lüks Mercedes marka otomobiller de yer alıyor. İhalede satışa çıkartılacak araçlar arasında 2 adet Mercedes Benz S 500 L, bir adet Mercedes Benz CLK 200 K ve bir adet Mercedes Benz ML 350 jeep de bulunuyor.
2006 model Mercedes Benz S 500 L araçları, 215 biner YTL muhammen bedelleri ile dikkat çekiyor. İhaleye katılabilmek için Mercedes marka araçlar için 15 bin YTL, diğer araçlar için de 3 bin YTL teminat yatırılması gerekiyor. Söz konusu araçlar, Erol Evcil Grubunun satışa çıkartılan ilk menkullerini oluşturuyor. Hali hazırda şirketin ihtiyacı olmayan bu araçların satılarak paraya çevrilmesinin öngörüldüğünü belirtildi