Avukatın katil zanlısı ve sevgilisi tutuklandı!

13 Nisan 2007 Cuma
Mersin’in merkez Mezitli Beldesi’nde, İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat 33 yaşındaki Uğur Özdemir’i öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 29 yaşındaki Gülsen Özay ile Özay’ın sevgilisi 35 yaşındaki Orkun Altınöz ve 36 yaşındaki Derviş Tümüklü, 3 gün süren polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Özay ve Altınöz tutuklanırken; Tümüklü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Genç kadın ifadesinde, uzun süre yasak aşk yaşadığı avukatı, bütün ısrarına karşın peşini bırakmadığı için yeni sevgilisi Orkun ile birlikte öldürdüğünü söyledi.
2 Nisan’da İstanbul’dan geldiği Mersin’de ortadan kaybolan evli 3 çocuk babası Uğur Özdemir’in cesedi, tatil beldesi Mezitli Beldesi’nde Gülsen Özay tarafından Derviş Tümüklü’ye ait 33 D 7915 plakalı otomobilin bagajına yüklenmek istenirken bulunmuştu. Olayla ilgili Gülsen Özay, otomobilin sahibi Derviş Tümüklü ve genç kadının sevgilisi nakliyatçı Orkun Altınöz bugün büyük gizlilik için Mersin Adliyesi’ne getirildi. Aynı olayla ilgili 4'üncü kişi ise poliste ifadesi alındıktan sonra salıverildi.

GÜLSEN VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI
3 zanlı Cumhuriyet Savcısı’na olayla ilgili ifade verdi. Savcı, 3 zanlıyı tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkeme, Gülsen Özay ile Orkun Altınöz’ün tutuklanmasına karar verirken, Derviş Tümüklü’yü ise tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı. Ancak, Cumhuriyet Savcılığı, Tümüklü’nün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına bir üst mahkemeye itirazda bulundu.
Gözaltına alındığında avukatı kendisine tecavüz etmek isteyince öldürdüğünü iddia eden Gülsen Özay’ın, sorgusunda bu kez avukatı peşini bırakmadığı için sevgilisi Orkun ile birlikte öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Özay polise verdiği son ifadesinde ise, “Avukat Uğur Özdemir ile uzun süredir ilişkimiz vardı. Kendisi evli olduğu için ilişkimiz yasak bir aşk şeklinde sürüyordu. Kendisine defalarca peşimi bırakması yönünde uyarılar yaptım. Ancak, o peşimi bir türlü bırakmadı. Bunun üzerine Mersin’e davet ettim. Birlikte yemeğe çıktıktan sonra eve geçtik. Oraya yeni sevgilimi de çağırıp birlikte boğduk. Daha sonra da cesedini bavulun içerisine koyarak, ortadan kaldırmak istedik'' dedi.
Mersin Emniyet Müdürlüğü ise konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Uğur Özdemir’in kaybolduğunun ağabeyi Mehmet Özdemir tarafından bildirildiği, Mersin’de yaşayan kız arkadaşı Günsel Özay’ın yanına uğramış olabileceğinin vurgulandığı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:
“Olayla ilgili yapılan çalışmalarda, Uğur Özdemir’in kız arkadaşı Gülsen Özay bilgisine başvurulmak üzere evinden Cinayet Büro Amirliği’ne davet edilerek ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılıp, uzaktan takibe alındı. Evinde arama yapılmadı. Olay günü, Özay’ın Derviş Tümüklü ile yanlarında şüpheli bavul taşıdıkları tespit edildi. Bavul Tümüklü’ye ait 33 D 7615 plakalı otomobili yüklenirken ekiplerimiz müdahale etti. Bavul açıldığında öldürülen Özdemir’in cesedi bulundu. Olayla ilgili Özay, Tümüklü ve Orkun Altınöz gözaltına alındı. Yapılan otopside Özdemir’in de boğularak öldürüldüğü anlaşıldı.''