Timsahın ağzından alınan kol 7 saatte dikildi

12 Nisan 2007 Perşembe
Tayvan’daki bir hayvanat bahçesinde 200 kiloluk bir Nil timsahı, kendisini tedavi etmek isteyen veterinerin bir anlık dalgınlığını pahalıya ödetti. Timsah bir hamlede veterinerin kolunu koparttı. Görevliler timsahı ateş ederek durdurabilirken, veterinerin kolu 7 saat süren bir ameliyatla yerine dikildi.
Tayvan’ın güneyindeki Kaohsiung kentindeki Shaoshan hayvanat bahçesinde timsah dehşeti yaşandı. 200 kilogram ağırlığındaki Nil timsahını tedavi etmek isteyen veteriner Chang Po-yu, sakinleştirici iğne atan tüfekle hayvana ateş etti. Uyuştuğunu sandığı hayvana yaklaşan Chang’ın bir anlık dalgınlığı sonucu timsah bir hamlede veterinerin kolunu kopardı.
Hemen harekete geçen görevliler ateş açarak, veterinerin dirsekten kopan kolunu, “insan yiyen” olarak da bilinen Nil timsahının ağzından almayı başardı. Ve zamana karşı bir yarış başladı.
7 saatlik ameliyatın ardından veterinerin kolu başarıyla yerine dikildi. Yetkililer, timsahın durumunun da iyi olduğunu belirtiyor. Türü tehdit altında olan timsahın hayvanat bahçesine 10 yıl önce geldiği ifade edildi.