8 askerin cenazesine bakıp intihar ettiIrak'ta görev yapan İngiliz asker ruhsal bunalıma girinince eve gönderildi. Ancak Afganistan'da ölen 8 İngiliz askerin cenazesini televizyondan izleyen genç asker, yeniden bunalıma girerek canına kıydı.

İngiltere son günlerde Afganistan'da daha çok kayıp vermeye başladı. Geçen hafta Afganistan'da bir operasyonda 8 İngiliz askeri hayatını kaybetti. Sekiz askerin cenaze törenini televizyonda izleyen 25 yaşındaki İngiliz savaş gazisi de İngilitere'nin başkenti Londra'daki evinde intihar etti.

Irak'ta görev yapan 25 yaşındaki Andrew Watson savaş sonrası psikolojik tedavi görüyordu. İngiliz orduğu için Irak'ın Basra kentinde görev yaptığı sırada mayına basan iki arkadaşı gözlerinin önünde can verdi. Bu olay sonrası ruhsal bunalıma giren asker Andrew Watson Londra'da psikolojik tedavi görüyordu. Watson son olarak Afganistan'da hayatını kaybeden sekiz İngiliz askerin cenaze törenini televizyonda izledi. Bunalıma giren genç asker bu olay sonrası yaşamına son verdi.

Watson'ın annesi Glynis Watson trajik olay sonrası İngiliz ordusunu suçladı. Anne Watson, "O Irak'tan döndüğünde zaten bir ölüydü. Onu tekrar hayata döndürmük için elimizden gelen herşeyi yaptık ama başarılı olamadık" dedi.

Anne Watson, oğlunun ruhsal bunalıma girdikten sonra ordudan yeterli desteği görmediğini belirtti.

HÜRRİYET