Cep telefonunu çalanları kamyonuyla yakaladı

15 Nisan 2007 Pazar
Adana'da bir kamyon şoförü, silah tehdidiyle cep telefonu ve parasını gasp eden 2 zanlıdan birini kamyonuyla kovalayıp yakaladı. Zanlının elindeki silahı alıp alnından ve çenesinden yaralayan kamyon şoförü, gasp edilen telefon ve parasını da geri aldıktan sonra yaralı zanlıyı polise teslim etti. Diğer zanlı da polis tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay, Adana Sebze Hali'nde meydana geldi. İddiaya göre, 63 HP 168 plakalı kamyonuyla Şanlıurfa'ya sebze götürmek için hale gelen Veysi Elmas (31), D-400 karayolu üzerinde beklerken yanına 2 kişi geldi. Kendilerini işçi olarak tanıtan şahıslar, kamyon şoförüne "Malı Yeşiloba Mahallesi'nden yükleyeceğiz" diyerek şoförü Yeşiloba Mahallesi'ne götürmek istedi. "Yeşiloba Mahallesi'nde ne işimiz var?" diyen kamyon şoförüne silah çekerek elinden ve ayağından yaralayan zanlılar, üzerinde bulunan cep telefonu ile 500 YTL parayı alarak kaçmaya başladı. Kamyon şoförü Veysi Elmas, yaralı halde kamyonuyla zanlıları kovaladı. Kamyonuyla elektrik direğine çarpan kamyon şoförü, bu kez de otostop yaparak durdurduğu bir başka araçla zanlıları kovalamaya devam etti. Kamyon şoförü, şahıslardan M.T.'yi (20) saklandığı bir evde yakaladı. Boğuşma neticesinde M.T.'nin elindeki kurusıkıdan çevrilme silahı alan kamyon şoförü Veysi Elmas, çenesinden ve alnından yaraladığı zanlı M.T.'yi, gasp edilen cep telefonuyla parasını aldıktan sonra olay yerine çağırdığı polis ekiplerine teslim etti.
Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, olay günü kaçmayı başaran F.M.'yi (22) de yakalayarak gözaltına aldı. Hastanede tedavisi tamamlanan M.T. ile F.M., yapılan tahkikattan sonra adliyeye sevk edildi.
Şahıslardan şikayetçi olduğunu belirten kamyon şoförü Veysi Elmas, "Benim telefonumu ve paramı gasp ettiler. Ben de şahıslardan birini kovalayarak yakalayıp, paramı ve telefonumu aldım" dedi.
MEHMET KAYMAK -İHA