SP Lideri Kutan: Dünyanın en pahalı mazotu bizde

15 Nisan 2007 Pazar
SP Genel Başkanı Recai Kutan, mazotun yüzde 65'inin vergiye gittiğini belirterek "Bu, açıkça halktan haraç almaktır. Millet aç, bu gidiş de gidiş değil'' dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Çare de çözüm de milli görüş iktidarında'' dedi. Recai Kutan, Manisa'nın Soma ilçesinde, Saadet Partisi'nin Belediye Düğün Salonu'nda düzenlediği toplantıya katıldı.
Kutan, burada yaptığı konuşmada, ülkenin her zamankinden daha çok birlik, beraberlik ve hoşgörüye ihtiyacı olduğunu vurguladı. Memur, işçi, çiftçi, emekli, esnaf ve küçük sanayicilerin zor durumda olduğunu ifade eden Kutan, şöyle dedi: ''Bu hükümetin ekonomi politikası yok. Dizginleri IMF ve Dünya Bankası'na vermişler. 'Enflasyonu düşürdük, milli geliri artırdık' diyorlar. Türkiye'de enflasyonun düştüğü tek yer mezarlıklar. Çünkü orada talep yok.''
BUNUN ADI HARAÇ
Ekonomide hükümetin 5 yılda bir arpa boyu yol kat edemediğini savunan Kutan, şunları kaydetti: ''Bu hükümet bizim iktidarımız döneminde yapılan yatırımları bir mirasyedi gibi haraç mezat satıyor. Dünyanın en pahalı mazotu bizde. Mazotun yüzde 65'i vergiye gidiyor. Bu, açıkça halktan haraç almaktır. Millet aç, bu gidiş de gidiş değil.''
Kutan, ülkenin bulunduğu durumdan memnun olan kesimler de bulunduğunu belirterek, ''AKP hükümetinden önce Türkiye'de 3 dolar milyarderi varmış, şimdi dolar milyarderi sayısı 25'e yükselmiş'' diye konuştu.
Halkın cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları konusunda CHP ve AK Parti'nin üslubundan rahatsız olduğunu savunan Kutan, her iki partinin de halka ''Ya ona ya da bize oy vereceksiniz'' diye dayatmada bulunarak diğer partileri dışladıklarını söyledi.
Kutan, ''Önümüzdeki genel seçimler Türkiye için yol ayrımıdır. Ya ülkeyi bataklığa sürüklemek isteyen zihniyete ya da milli görüşe destek vereceksiniz. Sakın rüzgarlara kapılıp oy vermeyin. Çare de çözüm de milli görüş iktidarında'' diye konuştu.