İzmir'den Kapadokya'ya gezi için çıkan Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin feci sonu, ülkeyi yasa boğarken Ürgüp Belediyesi de o oğrenciler için anıt dikme kararı aldı.

İzmir’den Kapadokya’ya gezi amaçlı giden Zafer İlk Öğretim Okulu öğrencilerinin bulunduğu otobüsün Aksaray’da yaptığı kazada otobüste bulunan ve hayatlarını kaybeden çoğunluğu öğrencilerden oluşan 33 kişi için Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş, Ürgüp Yerel Gündem 21 Parkında bölge taşından yapılacak kaidenin üzerine konulacak kayanın üzerine pirinçle ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu anıt dikileceğini açıkladı.

Ödemiş, İzmir’den Kapadokya’ya gezi için gelen Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin bulunduğu otobüsün kaza yapması sonucu hayatlarını kaybeden çoğu öğrenci 33 kişi için şunları söyledi "Maalesef çok acı bir şekilde trafik canavarına çoğu öğrencilerden oluşan 33 kişi kurban gitti. Bunlar bizim misafirimizdi konuğumuz olacaklardı.

Henüz daha yaşamlarının baharında olan bu öğrencilerimiz trafik kazası olmasaydı Kapadokya’yı gezip görmüş ve tanımış olacaklardı. Ama biz onları ölümsüz kılmak, onların adını ilelebet yaşatmak için ve bir daha bu tür acı trafik facialarının yaşanmaması, herkese ibret olması açısından Ürgüp’te isimlerinin yazılı olduğu bir anıt dikerek Kapadokya’da bu yavrularımızı ölümsüzleştireceğiz.

Onlar sonsuza kadar bizim misafirimiz olacak. Bu acı trafik faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, sınıf öğretmenlerine, arkadaşlarına İzmir eğitim camiasına ve tüm İzmirlilere başsağlığı diliyorum.
Yaralı olarak kurtulanlara da acil şifalar diliyorum. "

AA